جلسه شورای زکات شهرستان خرم دره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره: حجت الاسلام حسینی امام جمعه خرم دره در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت های شورا و اعضاء ،خدمات کمیته امداد در خدمت رسانی به جامعه هدف و همچنین جمع آوری زکات در شهرستان را مثبت ارزیابی کرد.

امام جمعه خرم دره در ادامه با بیان اینکه باید در تمامی برنامه ها حین تبیین زکات واجب ،اهمیت زکات مستحبی نیزبرای مردم بیان شود ،گفت:اعتماد مردم به کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)یک سرمایه بزرگ است و باید تلاش شود نورانیت این نهاد مقدس بیشتربه مردم نشان داده شود .

امام جمعه خرم دره در جلسه شورای زکات شهرستان از عضاء خواست با توجه به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان و تشویق فرهنگ پرداخت زکات توسط  مردم جلسه ای با حضور روحانیان ،ائمه مساجد ،بخشداری ، شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران  برگزار شود.

آقای قاسمی بخشدار مرکزی خرم دره نیز در ادامه این جلسه ازتلاش و زحمات اعضای شورای زکات و مجموعه کارکنان کمیته امداد حضرت امام (ره) شهرستان در امر جمع آوری زکات و خدمات رسانی به خانواده های بی بضاعت قدردانی نمود و در ادامه پیرامون اهمیت زکات و پرداخت آن و همچنین تبلیغ و اطلاع رسانی بیشتر در موضوع زکات تاکید کرد.

آقای احمدی مدیر کمیته امداد حضرت امام (ره) شهرستان خرم دره نیزدر این جلسه ضمن اشاره به مصوبات جلسه قبلی از زحمات اعضای شورای زکات شهرستان در اجرایی شدن آنها قدردانی کرد و در ادامه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سال 93 در امر جمع آوری زکات ارائه کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام یوسفی کارشناس مسئول زکات شهرستان خرم دره با اشاره به آیات و روایات در خصوص پرداخت زکات گفت: در قرآن کریم هرکجا که از نماز یاد شده به زکات نیز اشاره شده که این به دلیل اهمیت مسئله زکات در پیشگاه خداوند متعال است.

حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه  پرداخت زکات علاوه بر آثار اخروی، باعث افزایش مال و دارایی های بیشتر نیز خواهد شد تصریح کرد: در سال ۹۳ زکات جمع آوری شده در شهرستان 900 میلیون تومان بوده که در تحصیل نیازمندان وفعالیتهایی چون احداث پروژه های درمانگاه ،احداث سرویس های بهداشتی خانواده های تحت پوشش ،مسجد،حسینیه ، خانه ی بهداشت و دیوار نویسی و خرید یک واحد ساختمان مسکونی برای یکی از مدد جویان تحت پوشش  هزینه شده است و مبلغ جمع آوری شده در دو ماهه اول سالجاری را بالغ بر 350 میلیون تومان اعلام کرد.

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادات خود در امر جمع آوری زکات و لزوم اطلاع رسانی و تبلیغات در شهر و روستاهای شهرستان پرداختند

/ 0 نظر / 15 بازدید