26پایگاه جمع آوری زکات فطره در شهرستان خرم دره بر پا می شود

ابولفضل احمدی رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خرم دره در جلسه شورای زکات و ساماندهی جمع آوری زکات فطره شهرستان خرم دره که با حضور امام جمعه ،فرماندار و دیگر اعضای شورا در محل سالن اجتماعات کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره )خرم دره برگزار شدبا ارائه گزارشی از فعالیت‌ها وعملکرد طرح مسجد محوری ،زکات ودبیرخانه زکات و جمع آوری زکات فطره  طی سال جاری اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل دبیر خانه زکات کشور فقط مساجد برای جمع آوری زکات فطره اقدام خواهند کرد و هر کدام از نهاد ها ، سازمان ها وخیریه ها با مجوز دبیر خانه شورای زکات حق جمع آوری زکات فطره را دارند.

رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خرم دره ادامه داد : در همین راستا با توجه به جلسات هماهنگی و دبیرخانه شورای زکات شهرستان نماینده ای جهت امور ثبت و ضبط و جمع آوری زکات فطره به مساجد فرستاده می شود و صورتجلسات مبالغ جمع‌آوری شده در روز عید فطر تنظیم و تا حد امکان نسبت به توزیع مبالغ جمع آوری شده زکات از طریق هیئت امنای مساجد و امام جماعت اقدام خواهد شد.

در ادامه حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه خرم دره با اشاره به روایات و آیات قرآن کریم در خصوص پرداخت فریضه واجب  الهی زکات فطره گفت:قبولی همه اعمال در گروه برداخت زکات مال و فطره می باشد و این فریضه الهی بر هر مومن روزه‌دار واجب است.

امام جمعه خرم دره با بیان تبیین اهمیت پرداخت زکات مال و فطره تاکید کرد: این فریضه واجب  الهی باید جزو برنامه‌های اولویت‌‌دار شورای زکات شهرستان باشد.

امام جمعه خرم دره با اشاره به اینکه کمک های بهزیستی و کمیته امداد و دستگاه های حمایتی در رسیدگی به نیازمندان و جامعه هدف خودشان قابل تقدیر است گفت: نباید این کمک ها مختص مناسبت ها باشد بلکه باید این کمک ها و حمایت ها در طول سال استمرار داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه بر همکاری هیئت امنای مساجد شهرستان با نهاد کمیته امداد و بهزیستی و موسسات خیریه تاکید کرد و اظهار داشت:  باید در خدمت رسانی  آبرو ،حرمت و عزت نفس جامعه هدف حفظ شود .

/ 0 نظر / 15 بازدید