جشنواره غذاهای سالم به مناسبت هفته سلامت در خرم دره برگزارشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره: در این مراسم که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان، مسئولان ادارات سپاه، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، هلال احمر و جمعی از معلمان و نمایندگان شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد حجت الاسلام حسینی امام جمعه خرم دره در سخنانی ضمن تبریک هفته سلامت به فعالان این عرصه به اهمیت و نقش غذای سالم در سلامت افراد جامعه اشاره و گفت: دین مبین اسلام به بهداشت و کانون خانواده تأکیدات فراوانی دارد و از مهمترین ارکان دین به شمار می رود که دشمنان همواره به انحاء مختلف در پی ضربه زدن به این کانون می باشند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به اینکه دین مقدس اسلام به سلامتی و اهمیت آن در جامعه بسیار سفارش دارد گفت: مسئله سلامت یکی از نعمت های بزرگ الهی است که بایستی با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی قدر آن را دانست.

امام جمعه خرم دره با بیان این که سعادت و موفقیت انسان در زندگی انتخاب دوستان خوب است اظهارداشت: مهمترین عامل در کسب موفقیت انسان در زندگی دقت در انتخاب دوستان خوب است که عقیده پاک و فکری سالم داشته باشند .

حجت الاسلام حسینی در پایان هفته سلامت را فرصتی مناسبی دانست تا مردم به این نعمت بزرگ توجه پیدا کرده و سلامت خود را حفظ کنند.

درادامه دکترکریمخانی سرپرست شبکه ضمن تشکر از همکاری مسئولین هنرستان بنت الهدی در اجرای برنامه های هفته سلامت گفت: طی روزهای هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود برنامه های متنوع و مختلفی باتوجه به شعار امسال هفته سلامت در سطح شهرستان خرم دره برگزار خواهد شد.

اجرای سرود ایران توسط گروه سرود دانش آموزان ، پخت غذای سنتی و محلی توسط دختران دبیرستانی با حضور 50 دانش آموز ،آشنایی با انواع غذاهای محلی ، ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پر انرژی و پرهیز از مصرف بی رویه غذاهای آماده و مضر از اهداف برگزاری جشنواره جشنواره غذای سالم  از برنامه های اولین روز هفته سلامت درخرم دره بود که در انتها توسط کارشناس صنایع غذایی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برندگان مشخص و مقرر شد در همایش هفته سلامت مورد تقدیر قرار گیرند.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید