فرماندارشهرستان خرم دره:افزایش کیفیت کالاهای داخلی ازراهکارهای مبارزه با قاچاق ک

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :جلسه کمیسیون فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان خرم دره به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کمیسیون در سالن جلسات فرمانداری  فرمانداری برگزار شد .

مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره با اشاره به مهم ترین اهداف برگزاری چنین جلساتی عنوان کرد: توجه به تولیدات داخلی از اهداف برگزاری چنین جلساتی است که تنها مختص به کشور ما نبوده و تمام کشورهای پیشرو از این مقوله به دلیل ایجاد فعالیت سالم اقتصادی حمایت می کنند .

فرماندار شهرستان خرم دره با بیان اینکه اگر واردات به صورت قانونی باشد ضربه ای به تولید داخلی نخواهد زد تصریح کرد: آنچه که به تولیدا ت داخلی ضربه می زند کالاهای قاچاقی است که با کالاهای داخلی تفاوت قیمت دارد .

مقام عالی دولت در شهرستان خرم دره در ادامه اظهار کرد: وجود کالاهای خارجی در کشور و دسترسی راحت به این کالا ها علاوه بر اینکه بیکاری افراد جامعه به ویژه جوانان را به دنبال دارد موجب تقویت انگیزه روانی وابستگی به خارج نیز در افراد می شود.

فرماندار شهرستان خرم دره حمایت از تولیدات داخلی را مهم ترین راهکار برای مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرده و افزود :توجه به تولیدات داخلی رونق اقتصادی کشور را در پی داشته و از ناهنجاری های مربوط به بیکاری نیز جلوگیری می کند هر چند باید کیفیت تولیدات داخلی نیز مد نظر تولید کنندگان قرار گیرد تا افراد به استفاده از کالا داخلی رغبت پیدا کنند .

مهندس شیخی با اشاره به اینکه تا زمانی که برنامه جامع برای مبارزه با قاچاق وجود نداشته باشد برخوردهای سلیقه ای موجب ایجاد ناهماهنگی در امر مبارزه خواهد شد تصریح کرد :در امر مبارزه باید برخورد اساسی و قاطع با متخلفین صورت گیرد مشروط بر اینکه کالاهای مورد نیاز در داخل تولید شود .

در ادامه این جلسه نیز سرهنگ ریاسوند فرمانده انتظامی شهرستان خرم دره از ا فزایش 100 درصدی کشفیات کالاهای قاچاق در 4 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ردیف و موضوع ، خبر داده و افزود :بیشتر کشفیات شهرستان شامل لوزام خانگی، پتو ،مواد خوراکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، کولر گازی ،مشروبات الکلی و پوشاک بچه گانه بودند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرم دره با بیان اینکه در این مدت 9 دستگاه خودرو نیز توقیف شده است که نسبت به سال گذشته 70درصد افزایش یافته است تصریح کرد: تعداد متهمین دستگیر شده نیز در این مدت 80 درصد افزایش یافته است .

سرهنگ ریاسوند با بیان اینکه ارزش ریالی کشفیات در4 ماهه نخست امسال بالغ بر80 میلیون تومان بوده است اظهارکرد:جمع این کشفیات در4ماهه ماهه اول سال 94 نسبت به سال گذشته به 313 میلیون تومان افزایش یافته است .

شایان ذکر است در طی این جلسه مسولان شهرستان بر ضرورت ساماندهی جمعه بازار نیز تاکید کردند

/ 0 نظر / 15 بازدید