اخبار ازدانشجویان نمونه ی دانشگاه پیام نور شهرستان خرم دره تجلیل شد

 این مراسم ویژه ابتدا با قرائت قرآن مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد ودرادامه مهندس شعبانی رئیس دانشگاه پیام نور خرم دره ، ضمن خیر مقدم گویی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو ، مروری تاریخی به حوادث این روز و رسالت خطیر دانشجویان در مقطع کنونی بیان کرد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان خرم دره در سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت سیدالشهدا (ع) وتبریک به مناسبت روز دانشجو ،اظهار داشت: تهاجم رژیم پهلوی به دانشگاه تهران در 16 آذر 1332 و کشته شدن سه دانشجوی مسلمان در اعتراض به حضور رئیس جمهور وقت آمریکا درتهران خون خود را فدا کرده و با شهادت خود، نرفتن زیر پرچم ظلم و استکبار ستیزی را برای دانشجویان یادآور شد.

حجت الاسلام  حسینی در ادامه با اشاره به اینکه شهدای دانشجوی 16 آذر سال 1332 خون خود را در راه جلوگیری ازسلطه استکبار فدا کردند افزود : بصیرت دانشجویی منشا راهی بود که این شهدای دانشجو دنبال کردندواگر امروز دانشجویان ما به سلاح بصیرت و آگاهی مجهز شوند دشمن نمی‌تواند هیچ ضربه ای به انقلاب وارد کند.

فرماندار خرم دره در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در سالن امام صاق(ع) پیام نور شهرستان برگزار شده بود گفت:ازدانشجویان بعنوان الگوی اجتماعی خوبی یاد کردند،

مهندس شیخی در ادامه دانشجویان را به تحقیق در مورد سابقه و پیشینه کشورمان توصیه نموده و و همه دانشجویان را به علم آموزی و با سواد بودن تشویق کرد واز آنها خواست با عمل به وصیت شهدا، ادامه دهنده راه آنها باشند .

گفتنی است درپایان این مراسم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و همچنین ازدانشجویان نخبه علمی فرهنگی  با اهداء جوایز،تقدیر به عمل آمد .

/ 0 نظر / 19 بازدید