فعالیت 4 خانه قرآنی روستایی و دو موسسه قرآن شهری درخرم دره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره:در راستای تجلیل از مربیان قرآن کریم همایش تجلیل از پیشکسوتان و فعالان قرآنی شهرستان خرم دره با حضور فرماندار ،جمعی از مسولین ادارات ،مدیران موسسات قرآنی و فعالین این حوزه در محل سالن کشاورزان فرمانداری  برگزار شد.

حجت الاسلام مقدم رییس اداره تبلیغات اسلامی خرم دره در این همایش ضمن تقدیر از مدیران موسسات و فعالان قرآن کریم در شهرستان ،گفت :قرآن محور و قانون الهی در روی زمین است و ماهر چه داریم به برکت قرآن است .

وی با تاکید بر اینکه انس با قرآن کریم باید از سنین کودکی آغاز شود ،عنوان کرد :معلمان قرآن از جایگاه بسیار ارزشمندی در جامعه برخوردارند و باید برای آموزش مفاهیم قرآن کریم تلاش بیشتری نمایند .

رییس اداره تبلیغات اسلامی خرم دره در ادامه از فعالیت 4 خانه قرآنی روستایی و دو موسسه قرآن شهری در خرم دره خبرداده و افزود: 120 نفر مربی قرآنی نیز در شهرستان به صورت افتخاری و تنها برای کسب رضای الهی فعالیت می کنند.  

 

در این مراسم حجت  الاسلام حسینی  امام جمعه شهرستان طی سخنانی تلاش مسولان فرهنگی با محوریت قرآن را یکی از ضروریات دانست و افزود :حرکت در محور قرآن باعث می شود تا افراد جامعه بیشتر با قرآن و احکام آن آشنا و مانوس شوند .

امام جمعه شهرستان با تاکید بر ضرورت  حمایت از موسسات و مراکز قرآنی رافعال در شهرستان  ، اظهار داشت :علم قرآن پایان ندارد و هر قدر بیشتر قرآن بخوانیم به مراتب تاثیر آن را در زندگی خود خواهیم دید .

حجت الاسلام حسینی عمل به قرآن را یکی از رموز رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی دانست و بیان داشت :خواندن قرآن به تنهایی کافی نیست و باید به فرامین آن نیز عمل کنیم زیرا قرآن کتاب کاملی است که برای تمام امور زندگی انسانها برنامه دارد.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از فعالان قرآنی شهرستان تجلیل به عمل آمد

/ 0 نظر / 15 بازدید