از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر بهره گیری شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرم دره :هشتمین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرم دره با حضور اعضا و به ریاست مهندس شیخی فرماندار خرم دره در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

برگزاری همایش و کارگاههای آموزشی و برنامه های فرهنگی پیشگیری در خصوص امر مبارزه و پیشگری از مواد مخدر، اشتغال بهبود یافتگان و استاندارد سازی مرکز اقامتی میان مدت از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه مطرح شدند.

مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره از برگزاری این همایش علمی تخصصی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در سال جاری در خرمدره خبرداده و افزود: این همایش با هدف تبیین راهکارهای فراگیر کردن رویکرد اجتماعی مبارزه با اعتیاد در ابعاد مختلف برگزار می شود.

فرماندار شهرستان خرم دره فعالیت های فزهنگی  و راه اندازی سازمانهای مردم نهاد را از مواردی عنوان کرد که در شهرستان مورد استقبال قزرانگرفته و افزود:باید اهتمام جدی در زمینه استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم هاد در امر مبارزه با مواد مخدر در شهرستان وجود داشته باشد.

مهندس شیخی با تاکید بر ضرورت تبیین بیش از بیش آموزه های دینی در جامعه، اظهار کرد: اسلام دین جامع و کاملی بوده و برای همه ابعاد زندگی انسانها برنامه دارد که تبیین این آموزه ها در جامعه می تواند نقش تاثیرگذاری در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از این پدیده خانمان سوز داشته باشد.

نماینده عالی دولت درشهرستان خرمدره با تاکید بر اینکه شهرستان خرمدره جز شهرهای مهاجر پذیر استان است،اظهار کرد:اغلب مهاجرین با دف بهبود شرایط زندگی خود اقدام به مهاجرت به شهرستان می کنن که این موضوع موجب افزایش آمار بیکاری و تبعات بعدی آن در شهرستان نیز می شود.

فرماندار شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه باید از تمام پتانسیل ای شهرستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر بهره جست تصریح کرد: آگاهی سازی جامعه به ویژه خانواده ها از مضرات مواد مخدر و آسیب هایی که گسترش این نوع مواد بر پیکره جامعه وارد می کند نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد.

در ادامه این جلسه نیز خانم رحمانی رییس اداره بهزیستی شهرستان خرم دره با اشاره به بحث اشتغال بهبود یافتگان از مواد مخدر در شهرستان از وجود برخی موانع جهت اخذ مجوز صنف و معرفی برای دریافت تسهیلات بانکی خبرداده و افزود: با توجه به ینکه تعداد زیادی از معتادان دارای سابقه قضایی هستند با ممانعت های مجمع امور صنفی برای راه اندازی کسب و کار مواجه می شوند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان خرم دره باتاکید بر اینکه در ال حاضر یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد در شهرستان فعال است عنوان کرد: راه اندازی مرکز دوم منوط به استاندارسازی طبق دستورالعمل می باشد.

در ادامه این جلسه نیز سرهنگ ریاسوند فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره از کشف یک کیلو و پانصد گرم انواع مخدر در شهرستان خبرداده و اظهار کرد: آمار کشفیات نسبت به سال گذشته 7درصد افزایش داشته است

/ 0 نظر / 15 بازدید