دهیاران حلقه اتصال مردم با دولتمردان هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره : مهندس شیخی در جمع دهیاران بخش مرکزی  تشکیل نهاد مردمی دهیاری در کشور را مصداق بارزی از مردم‌سالاری دینی و آینه تمام‌نمای همدلی و همزبانی دولت و ملت خواندو افزود: دهیاری ها در ایجاد رضایت‌مندی روستاییان و ارتقای کیفیت سکونت‌گاه‌های روستایی نقش به‌سزایی داشته‌ است .

فرماندار شهرستان خرم دره درادامه اظهار کرد: دهیاری‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از موقعیت‌ها و ظرفیت‌های گرانبهای خاص مناطق روستایی ازقبیل: وجود جاذبه‌های طبیعی و تنوع شگفت‌انگیز جغرافیایی، میراث فرهنگی غنی، سرمایه‌های انسانی، قابلیت‌های طبیعی و مزیت‌های اقتصادی، بسترهای لازم برای تحقق توسعة پایدار روستایی را فراهم و تسهیل نمایند.

مهندس شیخی با تاکید بر اینکه  دهیاران حلقه اتصال مردم با دولتمردان بوده و نقش  کلیدی   در توسعه پایدار روستاها نقش دارند،اظهار داشت:  دهیاران باید با ایجاد ارتباط مطلوب با مردم که یکی از رموز موفقیت آنها به شمار می رود در رفع مشکلات روستاها تلاش کنند.

فرماندار شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه توجه به روستاها یکی از اولویتهای اساسی دولت تدبیر و امید است، تصریح کرد: روستاها کانون مولد کشور هستند ودر طی دو سال گذشته کارهای وسیع و پروژه های تاثیر گذار درسطح روستاهای کشور صورت گرفته است که باید برای آگاهی هر چه بیشتر مردم این خدمات اطلاع رسانی شود.

مهندس شیخی با اشاره به مقاوم سازی منازل روستاییان در روستاهای این شهرستان به ویژه در دو روستای باغدره و فلج تاکید کرد وگفت: تعامل با مردم ازمهمترین مسائلی هستندکه دهیاران بایدمورد توجه قراردهند وبایدتلاش تلاش ها به گونه ای باشد که درسایه همدلی و همزبانی،مسائل ومشکلات موجود در این زمینه  مرتفع  شود.

فرماندار شهرستان خرم دره بابیان این که دهیاران باید مشکلات و کمبودهای مردم را شناسایی کنند و با مشارکت خود مردم در رفع آنها تلاش کنند،گفت: دهیاران باید ارتباط بیشتری با بخشداری داشته باشندو نیاز های مناظق خود را برای پیگیری به بخشداری اعلام کنند .

مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره در پایان این دیدار تاکید کرد: شهرستان خرم دره در مسیر پیشرفت و توسعه قرارگرفته است و قطعا این روند رو به رشد در سال  94تداوم می‌یابد.

/ 0 نظر / 19 بازدید