2پایگاه سلامت شهری در حاشیه شهر خرم دره افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره : فرماندار خرم دره در این مراسم با تقدیر از تلاش و فعالیت های دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در پیگیری امور بهداشتی و درمانی شهرستان گفت: ایجاد پایگاه‌ها سلامت درنقاط مختلف شهری و روستایی ،ارتقای سطح سلامت و بهداشتی مردم را به دنبال خواهد داشت .

فرماندار خرم دره در بخش دیگری ازاین مراسم با اعلام این نکته که شهرستان خرم دره در امر کارهای زیر بنایی وضعیت مطلوبی نداردگفت:در بحث سلامت تحول خوبی در شهرستان صورت گرفته است

مهندس شیخی در ادامه با بیان دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف از جمله کنترل تورم 44 درصدی به 15درصد ،افزایش ضریب امنیت و سطح سلامت مردم آنها را از موفقیت های بزرگ دولت عنوان کرد و گفت:کارها و اقدامات خوبی به رغم تنگناهای مالی در کشور صورت گرفته اما متاسفانه این اقدامات به خوبی از سوی رسانه ها اطلاع رسانی نشده است.

فرماندار خرم دره همچنین به مشکلات موجود درشهرستان از جمله ضعیف بودن زیر ساخت ها اشاره کرد و گفت: زمانی که به عنوان نماینده دولت شهرستان را تحویل گرفتیم در بحث زیر ساخت ها عملا کاری درشهرستان خرم دره صورت نگرفته بود و این موضوع در حال حاضرباعث کندی در کارها شده است اما خوشبختانه با همدلی و همکاری خوب  مردم و مسئولین روز به روز شاخص های توسعه ای شهرستان درحال بهبودی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره در ادامه به سفر اخیر دکتر رستمیان نایب رئیس بهداشت ودرمان مجلس به خرم دره نیز بیان داشت: در این سفر با توجه به درخواست شهرستان و پیگریهای بعمل آمده و مساعدت ایشان ،بزودی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان بوعلی سینا استقرارمی یابد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه خرم‌دره نیز با تبریک فرا رسیدن ماه رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن وماه برکت مغفرت است و باید تلاش کنیم از فیوضات و نعمات این ماه بهره مند شویم.

امام جمعه خرم‌دره باشاره به اهمیت بهداشت و سلامت در زندگی مردم تصریح کرد: مسوولان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید توجه بیشتری به سلامت مردم داشته باشند.

دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره در مراسم افتتاح پایگاه سلامت در خیابان آیت الله طالقانی  شهر خرم دره گفت: هدف از ایجاد پایگاه‌های سلامت را همگام شدن با سیاست‌های دولت در راستای برون‌فکنی و واگذاری برخی از اختیارات به بخش خصوصی عنوان کرد.

دکتر کریمخانی در ادامه بیان داشت: بهره برداری از این پایگاه ها در راستای طرح نظام سلامت و با هدف گسترش آموزش های مرتبط با بهداشت و مراقبت سلامت مردم در نقاط فاقد امکانات اولیه بهداشتی اجرایی شده است و در آینده نزدیک این مراکز به 5 پایگاه افزایش می یابد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره اجرای طرح سلامت درحاشیه شهرهارا گامی موثر در جهت جلوگیری از مشکلات بهداشتی و سلامت در نقاط حاشیه نشین شهر عنوان کرد.

دکتر کریم‌خانی در ادامه با اشاره به احداث چند درمانگاه و فوریت‌ پزشکی توسط مردم و خیرین در شهرستان ،تصریح کرد:با ایجاد پایگاه های سلامت و احداث درمانگاهای خیرساز از خلاهای بهداشتی و درمانی شهرستان کاسته شده است و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت که این امر یکی از خدمات دولت تدبیر و امید در شهرستان خرم دره است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره در پایان سخنان خود اظهار داشت: در این دو پایگاه 4نفر مشغول بکار خواهند شد که قرار است هر کدام از این پایگاه ها به بیش از 4 هزار نفر ازساکنان مناطق خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهند و محدودیتی درارائه خدمات در این پایگاه‌ها وجود ندارد و تمامی خدمات بهداشتی و درمانی شامل واکسیناسیون، فشار خون، دیابت و مامایی در این پایگاه‌ها ارائه می‌شود.

در پایان این مراسم داودی رئیس شورای شهر خرم دره نیز دراین مراسم یکی از ارمغانهای دولت تدبیر وامید را ایجاد فضای باز سیاسی اعلام کرد وگفت:موفقیتهای بدست آمده در امر بهداشت ودرمان نشان از پیگیریهای ریاست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دارد.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید