گردهمایی بانوان شهرستان خرم دره با موضوع نقش زنان درانقلاب

در این گردهمایی فرماندارخرم دره با تاکید بر اینکه زنان باید اعتماد به نفس و خودباوری  خود را تقویت کنند، اظهار کرد: برای زنان در حوزه های مختلف قوانین خوبی تعیین شده است که اجرای مطلوب این قوانین منوط به حضور زنان در جامعه است.

فرماندار شهرستان خرم دره در ادامه با اشاره به نقش بانوان در پیروزی انفلاب اسلامی گفت:با گذشت سی و شش سال ازانقلاب اسلامی ما هر روز شاهد حضور و نقش پررنگ بانوان در عرصه های مختلف پیشرفت و ترقی ایران اسلامی هستیم و این قابل توجه است .

مهندس شیخیبا تاکید بر اینکه وقوع انقلاب اسلامی در ایران موجب ایجاد خودباوری در مردم بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اسلامی شده است، اظهار کرد: بعد از وقوع انقلاب اسلامی درکشورمان ،مسلمانان کشورهای اسلامی به این باور رسیده اندکه با درایت و عقلانیت می توانند معادلات بین المللی را برهم بزنند.

امام جمعه خرم دره در این گردهمایی نیز با اشاره به جایگاه زنان در اسلام ،عنوان کرد: زنان از جایگاه والایی در اسلام برخوردار هستند تا جایی که پیامبر به حضرت علی (ع) سفارش می کرده کمک کار همسر خود در منزل باشد و حضرت زهرا نیز بارها فرموده اند که بهشت زیر پای مادران است.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه از نظر قرآن میان زن و مرد تفاوتی وجود ندارد و تقوا ملاک برتری است ،عنوان کرد :زنان و مردان از لحاظ روحی عاطفی و ظاهری تفاوتهایی باهم دیگر دارند که با قرار گرفتن در کنار هم مکمل یکدیگر می شوند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری زنجان در این گردهمایی گفت: حضور زنان در عرصه های مختلف کشور به برکت انقلاب اسلامی حاصل شده است .

خانم کرباسی درادامه افزود:خداوند در آیه 12 سوره مبارکه «ممتحنه»به پیامبر دستور مى‏دهد هرگاه زنان مؤمنه نزد تو آمدند و تعهد دادند که بر خدا شرک نورزند، فضایل اخلاقى را رعایت نمایند، دزدى نکنند، زنا ننمایند، فرزندان خود را نکشند و...، با این شرایط تعهد آنان را پذیرا باش و قبول بیعت نما که این آیه شریفه در واقع، به روشنى حکم بیعت زنان مؤمن با رسول‏اللّه را بیان مى‏کند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری زنجان بااشاره به این تعبیر امام که زنان تربیت کنندگان جامعه هستند،ابرازکرد :اسلام هیچگاه میان زن و مردتبعیض قائل نبوده وملاک برتری انسانها را تقوا و نه جنسیت اعلام کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت حضور باشکوه در راهپیمایی 22بهمن ماه یادآور شد: زنان با حضور خوددرراهپیمایی 22 بهمن ماه حضور درصحنه خود را به رخ جهانیان خواهدکشیدهرچند این راهپیمایی مربوط به قشر خاصی نبوده وحضور همگانی را می طلبد.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری زنجان درادامه تاکید کرد:با توجه به اینکه زنان جز تاثیرگذارترین افراد درجامعه هستند لذا همواره هدف تمام برنامه های ماهواره ای قرار می گیرند لذا زنان جامعه ما بایدقدرو جایگاه خود را بشناسند تا از آنها استفاده ابزاری نشود.

درادامه این گردهمایی ازنمایندگان امور بانوان و برگزیدگان فرهنگی مسابقات وبلاگ نویسی به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف تقدیرو تجلیل شد.

این مراسم با اجرای گروه سرود ولایت آموزشگاه نمونه دولتی  زینبیه به پایان رسید.

گفتنی است درادامه ازکتابخانه کوثرخرم دره با حضورمدیر کل محترمآموزش و پژوهش استانداری زنجان بازدید بعمل آمد.  

/ 0 نظر / 15 بازدید