وجود 35 زندانی جرایم غیر عمد در خرم دره

به همت دادگستری شهرستان خرم دره و همکاری ادارات  وسازمان ها ،مراسم جشن گلریزان به مناسبت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد هفدهم ماه مبارک رمضان 94 در شهرستان خرم دره برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :مراسم جشن گلریزان این شهرستان با حضور فرماندار ،امام جمعه ،رئیس دادگستری و دادستان  خرم دره ،معاون فرماندار، بخشدار مرکزی و رییس ستاد دیه استان و جمعی از مسولان و خیرین شهرستان  درمحل سالن کشاورزان فرمانداری برگزار شد.

در این مراسم مهندس شیخی فرماندار خرم دره با تاکید بر اینکه کمک به هم نوع در تمامی ادیان سفارش شده است، اظهار داشت : تاریخ ثروتمندان بسیاری را به خود دیده است چه بسا ثروتمندانی که هیچ بخششی از مال خود در راه خدا انجام نداده و با مردنشان یاد و خاطره آنها نیز مدفون شده است  اما ثروتمندان بسیاری نیز بودند که با انفاق و خرج کردن در راه خدا برای همیشه در تاریخ ماندگار شدند.

فرماندار شهرستان خرم دره  با بیان اینکه خانواده بی سرپرست ناهنجاری هایی ایجاد می کند که زندگی مارا نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزود: با حمایت و کمک به زندانیان جرایم غیر عمد و بازگرداندان آنها به جامعه و آغوش خانواده می توان از وقوع بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری کرد .

مهندس شیخی با اشاره به اینکه مراسم گلریزان تلنگری است برای بیداری ما تا همیشه به فکر افراد نیازمند باشیم، تاکید کرد: دستگیری از نیازمندان سیره ائمه (ع) است که همواره باید الگوی زندگی ما و فرزندان نمان قرار گیرد .  

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره رواج سنتهای پسندیده در جامعه را از برکات انقلاب دانسته و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران سنتهای پسندیده بسیاری در جامعه از جمله جشن نیکوکاری جشن عاطفه ها تاسیس نهادهای خیریه و جشن گلریزان رواج یافته و تاکنون نیز ادامه یافته است.

در ادامه این مراسم آقای خلجی  رییس ستاد دیه استان با بیان اینکه کمکهای جمع آوری شده برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری صرف خواهد شد ،افزود:  این کمکها بعد ازتحقیق و تفحص و در صورت واجد شرایط بودن جهت آزادی زندانی صرف و اقدام  می شود.

آقای خلجی در ادامه خاطر نشان کرد: سال گذشته با کمکهای جمع آوری شده از مردم خیر شهرستان خرم دره 9 نفر از زندانیان مالی غیر عمد این شهرستان از زندان آزاد شده وبه کانون خانواده خود بازگشته اند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسینی  امام جمعه خرم دره نیزبا بیان اینکه دستگیری از فقرا و نیازمندان سیره عملی زندگی بزرگان دینی ما بوده است، عنوان کرد: انفاق دارای برکات فراوانی در زندگی دنیوی و اخروی افراد است که از جمله مهم ترین آثار انفاق می توان به تزکیه و طهارت نفس آرامش روح و تقرب به خداوند اشاره کرد.

در ادامه این مراسم نیز آقای آذربایجانی رییس دادگستری خرم دره  با اشاره به آمار زندانیان جرایم مالی  غیر عمد شهرستان خرم دره، خاطر نشان کرد: در حال حاضر از حوزه قضاییه شهرستان خرم  دره حدود 35 نفر به علت بدهی مالی و جرایم غیر عمد در زندان به سر می برند که بدهی برخی از آنها زیر 5 میلیون تومان است.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید