جلسه تشکیل انجمن خیرین مسکن ساز خرم دره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره این جلسه با حضور بخشدار مرکزی ، رییس بنیاد مسکن ،رییس کمیته امداد، رییس بهزیستی شهرستان و برخی از مسولان برگزار گردید.

در این جلسه بخشدار مرکزی خرم دره از انجام مقاوم سازی در اکثریت روستاهای شهرستان خبر داده و خواستار شناسایی خانوارهای نیازمند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند شد.

آقای قاسمی در ادامه اظهار داشت: برای اجرایی شدن این طرح علاوه بر اقدام به تهیه لیست و  شناسایی افراد متقاضی واجد شرایط  ،کمک و مساعدت خیرین و ارگانهای اجرایی نیز از ضروریات است

در ادامه این جلسه رییس بنیاد مسکن شهرستان خرم دره از انعقاد تفاهم نامه  همکاری در زمینه تامین مسکن روستایی ما بین حوزه های معاونت عمران روستایی ،معاونت امور بازسازی مسکن روستایی و دفتر مشارکت های مردمی حساب 100 امام خمینی (ره)خبر داد ه و وظایف طرفین تفاهم نامه را شرح دادند.

آقای آهنکار افزود: جامعه هدف این طرح شامل افرادی هستند که سکونت دائمی در روستا و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت وشامل خانواده های بی سرپرست یا بد سرپرست ،زوجهای جوان معلولین، بیماران خاص و خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی که فاقد ساختمان یا دارای ساختمان غیر مقاوم هستند می باشد.

رییس کمیته امداد شهرستان نیزدر ادامه  از اقدامات لازم بخشداری و بنیاد مسکن در کمک به مقاوم سازی مسکن های  تحت پوشش رییس کمیته امداد قدردانی کرده وتعداد این طرحها را بیش از 280 مورد در روستاها و 100 مورد احداث رایگان و نیز 100 مورد احداث سرویس بهداشتی و حمام اعلام کرده از مساعدت 20 الی 40 میلیونی ریالی به صورت بلاعوض خبر دادند.

خانم رحمانی رییس بهزیستی شهرستان خرم دره  مهم ترین مشکل را عدم مناسب سازی مسکن برای معلولان تحت پوششی بهزیستی دانسته و خواستار تهیه یک فرم جامع برای متقاضیان شد.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید