تمسک به آموزه های دینی تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :جلسه بررسی مسائل و مشکلات اصحاب  فرهنگ و هنر شهرستان با حضور دکتر خانمحمدی نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ،مهندس شیخی فرماندار، معاون فرماندار ،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر وروسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ،آموزش و پرورش ،شبکه بهداشت و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی دراین جلسه با اشاره به ضرورت اهتمام به حل مشکلات هنرمندان، عنوان کرد: هنرمندان جامعه بامشکلات متعددی روبرو هستند که این امر در چگونگی فعالیت آنان تاثیر نا مطلوبی خواهد داشت.

دکتر محمد رضا خانمحمدی با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی به اقتصاد ریاضتی تبدیل نشود باید به پیشگامان عرصه مغز افزاری توجه ویژه شود، تاکید کرد :متاسفانه گاهی فکر می کنیم که پژوهش تنها برای کشور جنبه مصرفی دارد این در حالی است که بها دادن به این موضوع در بسیاری از کشورها در آمدهایی به مراتب بیشتر از پول نفت کشورمان در یک سال را نصیب آن کشورها می کند.

نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی نباید تنها به در آمدهای حاصل از این امر چشم دوخت، عنوان کرد: توجه به بخش پژوهش در کشور می تواند راهگشای خوبی برای در آمد زایی کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه عرف نهادینه شده در میان نمایندگان در وهله  نخست تلاش برای ارتقا کشور، بعد استان و سپس حوزه انتخابی است ،عنوان کرد: مدیران کل استان باید از شهرستانها حمایت همه جانبه به ویژه در زمینه فرهنگی را انجام دهند.

رییس مجمع نمایندگان استان باتاکیدبرضرورت رعایت عدالت درتخصیص اعتبارات به شهرستانها ،اظهار کرد: در خصوص چگونگی اختصاص اعتبارات فرهنگی به شهرستان پیگیریهای لازم را انجام خواهد شد تا خدای نکرده حقی از شهرستان ضایع نگردد.

در ادامه این جلسه نیز رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم دره با اشاره به مشکلاتی نظیر استیجاری بودن اداره ارشاد، نداشتن مکان برای انجمن ها، نامناسب بودن فرهنگسرای شهرستان و ضرورت حمایت از نشریات محلی  افزود : مسولان دستگاههای اجرایی می توانند  آثار هنرمندان را برای اهدای جوایز  خریداری کنند که این امرعلاوه بر اینکه موجب دلگرمی آنها می شود به نوعی حمایت از آنها نیز محسوب می شود.

در ادامه این مراسم از هنرمندان در عرصه های مختلف وخبرنگاران نمایندگانی به بیان مشکلات پرداختند که از مهمترین این مشکلات می توان به نا مناسب بودن فضای فرهنگسرا جهت برگزاری کلاسهای آموزشی واجرای برنامه های هنری ،بیمه نبودن هنرمندان وخبرنگاران وهمچنین مشکل مسکن خبرنگاران، بیمه و وضعیت معیشتی اهالی فرهنگ و هنر، عدم حمایت از آثار هنری هنرمندان و عدم توجه به بزرگان هنری و فرهنگی شهرستان اشاره نمود.

/ 0 نظر / 19 بازدید