همایش بزرگداشت روز ملی شوراها درخرم دره برگزار شد.

مهندس شیخی در این همایش با اشاره به نامگذاری نهم اردیبهشت ماه ،سالروز صدورفرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز شوراها ، افزود:تاسیس شوراهای اسلامی در سال 58 به عنوان یکی ازضرورتها و از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود.

فرماندارشهرستان خرم دره در ادامه با بیان این که مردم سالاری دینی در نظام اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است ،اظهار داشت: داشتن درک مشترک از مشکلات ،تلاش و هدف مشترک (عمران و آبادانی) و ارائه راه حل های سازنده ، استفاده از نظرات جمعی و همچنین دوری کردن ازحاشیه ها در تحقق اهداف و برنامه های شوراها بسیار موثر است .

مهندس شیخی تاسیس نهاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور را یکی ازبرکات انقلاب اسلامی دانست واظهارداشت:شوراها جلوهای باشکوه و پایدار مشارکت مردم در اداره امور شهرها و روستاها به حساب می آیند و ازجایگاه مهمی در تصمیم گیری مناطق خویش می توانند داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره ادامه داد:اعضای شوارهای اسلامی زمانی موفق هستند که مردم فعالیت ها و اقدامات مثبت وخروجی تصمیمات شوراهارا به عینه ببینند و در این صورت است که اعتماد کرده و در کنار شوراها خواهند بود.

مهندس شیخی شهروند بودن شوراها در شهر و و حضور روستائیان در روستاهارا از اهمیت خاصی در تصمیم گیری شوراها برشمرد و گفت: آنچه مسلم است مشکلات شهروندان در شهر و روستابه نوعیس مشکلات شوراها است هر چقدر با مردم ارتباط بیشتری برقرار شود همان اندازه اجرای برنامه ها آسانتر خواهد شد.

فرماندارشهرستان خرم دره با بیان این که اجرای طرح های عمرانی در سال 94 در اولویت برنامه های شهرستان قرار دارد اظهارداشت: درحال حاضر اجرای مهار آب های سطحی درسه روستای اردجین ،فلج و سوکهریز از برنامه های شهرستان است .

مهندس شیخی در ادامه به تشکیل تعاونی ها توسط روستاییان تاکیدکردو گفت:برای اینکه اقتصاد روستاها به یک اقتصاد پویا تبدیل شود باید کارها در روستا ها به صورت تعاونی قابل اجرا باشند.

در این همایش مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان بابیان این که انتخاب دهیار و شهردار از اهم وظایف شوراها است گفت: نظارت شورا ها بر عملکرد و فعالیت های دهیاران و شهردار موجب خدمات رسانی مطلوب به مردم می شود.

مهندس ایوبی در ادامه بیان داشت: شوراها بایددر جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران بخش خصوصی تلاش کنند تا بتوانند در آبادانی منطقه خود گام موثری بردارند .

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان با بیان این که باید خروج از درآمد های غیر مستمراز اهداف مسئولات شهرستان باشدتصریح کرد: مسئولین شهرستان بایددر جهت جلب و جذب سرمایه گذار و در آمد زایی های بیشتر تلاش کنندتا شاهد شکوفایی این منطقه که لیلقت و شایستگی آن را دارد باشیم.

مهندس ایوبی با تاکید بر این که شهرستان خرم دره به لحاظ زیر ساخت ها و پتانسیل ها موجود نیاز به توسعه بیشتر دارد گفت: اعضای شورا و شهردار و مسئولان شهرستان باید کارهای مندگار و زیر ساختی در شهرستان انجام دهند.

در پایان همایش با اهدای لوح تقدیر از زحمات اعضای شوراهای اسلامی شهر خرم دره و از اعضای شوراهای روستایی شهرستان تقدیر به عمل آمد.

 

 
 
/ 0 نظر / 18 بازدید