وسعه شبکه دولت گامی موثر در کاهش فساد اداری است

وی با تاکید بر اینکه شهدا خیرات و برکات فراوانی را نصیب کشورمان کرده اند ،تاکید کرد: اقتدار کشورمان در عرصه های داخلی و خارجی مرهون خون پاک شهداست که خالصانه جان عزیز خویش را در طبق اخلاص نهاده و در راه اسلام فدا کردند .

مهندس شیخی بابیان اینکه حقوق شهروندی در عرصه های داخلی و بین المللی نمود دارد ،عنوان کرد: در سطح بین المللی  این موضوع تحت عنوان حقوق بشر عینیت یافته است که کشورهای جهان  در این مقوله معاهده های گوناگون را امضا کرده و بر رعایت حقوق بشر متعهد می شوند.

 نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره  در ادامه با تاکید بر اینکه در دین مبین اسلام اهمیت خاصی به ضرورت رعایت حقوق شهروندی داده شده است، تصریح کرد :نبی مکرم اسلام ص و ائمه بزرگوار( ع )هموار بر ضرورت رعایت حقوق همدیگر تاکید داشتند که این امر مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی است.

 فرماندار شهرستان خرم دره با بیان انسانها از بدو تولد تا زمان مرگ با سازمانها سرو کار دارند،تصریح کرد :سازمانها نقش اساسی را در احیای حقوق شهروندان ایفا می کنند.

 مهندس شیخی  با گستردگی بیش از حد برخی از سازمانها وعدم قدرت کافی برای نظارت به علت فراوانی افراد را یکی از مهم ترین دلایل گسترش فساد اداری عنوان کرده و افزود:  با توسعه شبکه دولت و ارائه خدمات به صورت مدرن  دراین سازمانها می توان از فساد جلوگیری نمود.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره  با تاکید بر اینکه بسیاری از شهروندان از هنگام مراجعه به دستگاههای دولتی با حق و حقوق خود آشنایی ندارند، خاطر نشان کرد :متاسفانه برخی از مسولان دستگاههای اجرایی به جای حل مشکل ارباب رجوع آنها را به فرمانداری ارجاع می دهند که این امر علاوه بر اینکه نشان از ضعف مدیران دارند باعث اتلاف وقت و هزینه ارباب رجوع نیز می گردد.

فرماندار شهرستان خرم دره در ادامه با تاکید بر این که  عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان درصیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی ارزیابی می شود گفت: تمام فعالیت های ادارات شهرستان دراین حوزه بر اساس مستندات رصد می شودودستگاه‌های اداری باید نسبت به وظایف خود آشنا باشند.

آقای جعفری معاون فرماندار خرم دره درادامه این جلسه با بیان اینکه حقوق شهروندی در جامعه ما برگرفته از رفتارهای اجتماعی می باشد که در مکتب گذشتگان ودین اسلام به آنها اشاره شده است گفت:بهترین ارزیابان فعالیت ستاد در بخش تکریم ارباب رجوع وهمچنین رعایت حقوق شهروندی خود مردم هستند.

در ادامه آقای پیر نظری کارشناس فرمانداری و دبیر جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین گفت:اقدامات ستاد در دو بخش تعریف می شود که بخش نخست اختصاص به عفاف وحجاب وبخش دوم ارتباط با رعایت حقوق شهروندی دارد.

وی هدف از انجام بازرسیهای بعمل آمده ازادارات را اصلاح،بهبود وارتقاء فعالیتهای ستاددرباب تکریم ارباب رجوع ورعایت حقوق شهروندی برشمرد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام صمدی  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیزبا  پیشنهاد اینکه دوره های آموزش و توانمند سازی مدیران و کارکنان به صورت تجمیعی برگزار شود، تصریح کرد :این امر از اتلاف هزینه ها جلوگیری می کند.

در ادامه جلسه نیز امیرلو شهردار خرم دره شهرداری را یکی از دستگاههای پرمراجعه دانسته و افزود: به روزنبودن قوانین یکی از مهم ترین چالش های پیش روری مراجعه کنندگان به شهرداری است که برای تسهیل در امور مردم تلاش شده  این قوانین به روز شوند.

در ادامه این جلسه نیز فرمانده سپاه ناحیه خرم دره با اشاره به اینکه همزمان با شهادت امام موسی کاظم (ع )خرم دره میزبان دوشهید گمنام خواهد بود ،تاکید کرد :امیدواریم مردم شهرستان با حضور پررنگ خود در مراسم های این دو شهید گرانقدر بار دیگر ولایتمداری خود را به اثبات برسانند.

در ادامه هر یک ازاعضا درخصوص دستور کار اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان خرم دره مطالبی بیان نمودند.

 

/ 0 نظر / 14 بازدید