بهره گیری از ظرفیت کارشناسان در کمپ های ترک اعتیاد ضروری است

فرماندار شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه پیشگیری اولویت مبارزه با مواد مخدر در شهرستان است، اضافه کرد: مهم ترین رکن پیشگیری ارائه آموزش های لازم به آحاد مختلف جامعه است که در این میان نباید از نقش تاثیر گذار خانواده غفلت کرد.

مهندس شیخی دراین جلسه  به طرح جمع آوری قلیان سرا ها نیزاشاره نمودو تاکیدکرد :طرح جمع آوری قلیان سراها کشوری می باشد که در شهرستان خرم دره نیز این طرح عملی شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه باید از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر بهره جست،تصریح کرد: وضعیت کمپ های ترک اعتیاد شهرستان نیز باید بهبود یابدزیرا کرامت انسانها در هرحالی باید حفظ شود همچنین بایداز وجود کارشناسانه در این کمپ ها نیز بهره گرفت.

مهندس شیخی با اشاره به اینکه بر اساس پژوهش ها افرادی که در دام اعتیاد گرفتار می شوند از زمینه تربیتی ،نامناسب و اعتماد به نفس پایین تری برخوردارند ،تصریح کرد :برخورد نامناسب و مستبدانه در خانواده ها از عواملی است که اعتماد به نفس فرزندان را کاهش و آنها را به سوی اعتیاد سوق می دهد لذا باید در ارائه آموزشهای لازم به خانواده ها تلاش شود.

فرماندار شهرستان خرم دره در پایان سخنان خود خواستار ایجاد نمایشگاه و معرفی انواع مواد مخدر و آسیب های اجتماعی آن شد.

سرهنگ ریاسوند فرمانده نیروی انتظامی خرم دره درادامه این جلسه با ارائه گزارش مقایسه ایی از آمار دستگیری قاچاقچیان ،توزیع کنندگان،خرده فروشان وکشفیات مواد مخدر نسبت به سال 92گفت:کشفیات مواد مخدر در25 روز نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 93؛ 176درصدافزایش داشته است وبیشترین افراد دستگیر شده دارای مدرک سیکل ودیپلم هستند.

در ادامه این جلسه نیز دکتر کریمخانی سرپرست شبکه بهداشت شهرستان با اشاره به اینکه هفته سلامت سال جاری به نام " ایمنی غذا از سفره تا مزرعه" انتحاب شده است ،عنوان کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه های مختلفی همزمان با هفته سلامت در شهرستان برگزار خواهد شد که از مهم ترین آنها می توان به همایش پیاده روی در سه روستا وافتتاح پارک سلامت روستای الوند با همکاری اداره راه و شهرسازی اشاره کرد.

وی همچنین در این جلسه از ایجادمرکز دولتی متادن درمانی در خرم دره خبردادگفت: در این راستا مردم و خیرین نقش اساسی می توانند داشته باشند .

دکتر کریمخانی با بیان اینکه بهره گیری از کارشناسان متبحر در کمپ های ترک اعتیاد ضروری است ،عنوان کرد :کنگره 60 یکی از سازمانهای موفق در زمینه ترک اعتیاد است که پیشنهاد می شود از کارشناسان این مجموعه جهت حضور در جلسات شورا دعوت به عمل آمده و از تجربیات آنها استفاده شد.

 رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شهرستان خرم دره نیز در این جلسه اعلام کرد: این اداره آماده برگزاری کلاسهای آموزشی در کارخانجات وشرکتها وهمچنین ایجاد موقیعت اشتغالزایی برای  افرادیکه  اعتیاد خود راترک کرده اند می باشد.

در ادامه این جلسه نیز باباخانی  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه این نهاد یکی از نهادهای تاثیرگذار در حوزه پیشگیری از گرایش افراد به سمت مواد مخدر است ،تصریح کرد:در همین راستا سال گذشته کنگره اولیا و مربیان شهرستان با حضور چشمگیر اولیا دانش آموزان برگزار شد که در این کنگره آگاهی های لازم به خانواده ها آموزش داده شد.

در ادامه این جلسه نیزآقای پیر نظری کارشناس امور اجتماعی فرمانداری خرم دره و دبیر جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان این که هدف از برگزاری جلسان شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر کاهش آسیب های اجتماعی برای معتادان و کمک به خانواده های آنها است ،تاکید کرد: در سال 93 این شورا 8 بار در شهرستان تشکیل جلسه داد که این جلسات دارای 32 مصوبه بوده که 90 درصد این مصوبات اجرا شده اند.

/ 0 نظر / 15 بازدید