رسانه ها نقش تاثیرگذاری در مبارزه با اعتیاد دارند

در این جلسه مهندس شیخی فرماندار خرم دره با بیان اینکه تاریخچه تریاک به 6 هزار سال پیش باز می گردد، اظهار کرد: این ماده مخدر تا به امروز خود را به اشکال گوناگون نشان داده است که نوع صنعتی آن  بسیار خطرناک است .

فرماندار خرم دره با بیان اینکه بسیاری از سایتها ی فارسی زبان که به دست دشمنان اداره می شوند نیز به دنبال معتاد کردن جوانان هستند ،تصریح کرد: بسیاری از افراد نیز با فعالیت در فضای مجازی به دنبال جذب  مشتری برای فروش مواد مخدر هستند

مهندس شیخی عدم آگاهی از مضرات مواد مخدر را مهم ترین دلیل گرایش افراد مسن به مواد مخدر دانسته و تصریح کرد: با بالا رفتن سن و تغییراتی که در بدن افراد مسن صورت می گیرد دردهایی در نقاط مختلف بدن به وجود می آید که متاسفانه برخی از افراد مصرف تریاک را دوای در خود می دانند که با افزایش مصرف آلوده به مواد مخدر می شوند.

فرماندار خرم دره با تاکید بر ضرورت برگزاری کلاسهای آموزشی برای خانواده ها، عنوان کرد: خانواده ها باید مهارت حل مشکل را به فرزندان خود بیاموزند زیرا در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افرادی که قادر به حل مشکلات خود نیستند به سمت اعتیاد کشیده می شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای اوقات و فراغت جوانان در فصل تابستان ، عنوان کرد:دربرنامه های اوقات و فراغت باید اجرای برنامه های شاد نیز مدنظر قرار گیرد زیرا شادی یکی از نیازهای جامعه به ویژه جوانان است که باید با رعایت شئونات و مناسبت های مذهبی صورت گیرد .

مهندس شیخی با بیان اینکه  در سال 2012 تعدا مصرف کنندگان انواع مواد مخدر در دنیا تا 300 میلیون نفر نیز برآورده شد ،عنوان کرد: از این تعداد مبتلایان اعتیاد 52 میلیون نفر از جمعیت جهان  از مواد شیمیایی مصرف می کنندکه باعث ایجاد انرژی های مضاعف و عوارض زیادی می شود.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرم دره  با تاکید بر نقش رسانه ها  در زمینه مبارزه با اعتیاد ،یاد آور شد:رسانه ها به ویژه مطبوعات محلی می توانند به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای  با ارائه آموزشهای لازم در آگاهی بخشی به آحاد مختلف جامعه کمک حال مردم و مسولان باشند .

در ادامه این جلسه نیز آقای پیرنظری کارشناس امور اجتماعی و شوراهای  فرمانداری و دبیر جلسه با بیان اینکه مواد مخدر قرن هاست که به کشورها ورود پیدا کرده  و دردهه های اخیر همه گیری آن نمود بیشتری داشته است ، تصریح کرد: اعتیاد و مواد مخدر در راس همه بلاها و آسیب های اجتماعی قرار دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: سالانه شاهد مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در سطح جهان هستیم که این امر نگران کننده است ونمی توان آن را کتمان کرد و باید به مبارزه با آن برخاست.

دبیر جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخد شهرستان خرم دره با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت علما و مبلغین برای مبارزه با مواد مخدر ،خاطر نشان کرد: روحانیون باید از ظرفیت منابر برای مبارزه با مواد مخدر استفاده کنند زیرا مردم از روحانیت الهام می پذیرند و سخنان آنها در این زمینه ها نیز  قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید