فرماندارخرم دره تاکید کرد:فضای کسب و کار شهرستان نیاز به ساماندهی دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :جلسه بهبود مستمر فضای کسب و کار شهرستان خرم دره با حضور جمعی از مسولان شهرستانی به ریاست مهندس شیخی فرمانداردر محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه مهندس شیخی با اشاره به دستور العمل ابلاغی استانداری زنجان در زمینه ایجاد مشاغل خدماتی و صنفی ،اعلام کرد: یکی از بندهای این دستورالعمل تاکیددارد که نتیجه استعلام برای صدور پروانه کسب و همچنین تجاری بودن ملک باید ظرف مدت کوتاهی اعلام شوددر غیر اینصورت و پایان مدت اعلام شده نتیجه استعلام مثبت تلقی خواهد شد.

فرماندار شهرستان خرم دره با تاکیدبراینکه دستورالعمل ماده 16قانون بهبود محیط کسب و کاراز سوی نماینده عالی دولت در استان به شهرستانها ابلاغ شده و لازم الاجراست ،تصریح کرد: ارگانهایی که مانع اجرای این طرح شوند و یا کوتاهی کنندباید پاسخگو باشند.

مهندس شیخی درادامه همچنین باتاکیدبرضرورت همگام شدن با سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری تصریح کرد: هدف ازبرگزاری چنین جلساتی اجرای دستور العمل تسهیل فعالیت های صنفی و توسعه بخش خدمات دراستان و به تبع آن در شهرستان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره فضای کسب و کار درشهرستان را نیازمند ساماندهی دانسته و تاکید کرد: باید اهتمام لازم در زمینه شناسایی و ساماندهی مشاغلی که برای مردم ایجاد مزاحمت می کنند وجود داشته باشد و همچنین نظارت کافی نیز در این حوزه از سوی دستگاه های متولی صورت گیرد.

فرماندارشهرستان خرم دره با تاکید بر نیاز به استقرار شبانه روزی مراکز فنی خدمات رسانی اتومبیل توسط اتحادیه های مربوطه درسطح شهرخرم دره به عنوان کشیک شبانه ،اظهار کرد: این مراکز باید با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان ایجاد شود و اطلاع رسانی لازم نیز از قعالیت آنها در شهرستان صورت گیرد.

وی با اشاره به آمار بالای نرخ بیکاری در شهرستان خرم دره ،اظهار کرد :توسعه بخش خدمات راهکاری موثر برای کاستن از نرخ بیکاری و جذب افراد بیکار به بازارکار درکوتاه ترین زمان در این شهرستان و استان  است.

مهندس شیخی در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه می توان از ظرفیت سالن و سوله تعاون روستایی شهرستان برای عرضه بهداشتی سبزی و تره بار استفاده کرد اظهار داشت: از آنجایی که شبکه بهداشت یکی از ارگانهایی است که به طور مستقیم با سلامت مردم سرو کار دارد بایدسیاست اصلی اش را دراین حوزه برمبنای آموزش اقشار مختلف جامعه به ویژه اصناف قرار دهد.

فرماندار شهرستان خرم دره در پایان اعلام نمود در مورد پرداخت تسهیلات ویژه بانکی جهت ایجاد مشاغل خدماتی رایزنی هایی با بانکهای عامل شهرستان صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه نیز مهندس کلانتری رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت خرم دره با تاکید بر ضرورت احداث مرکز بازیافت زباله شهری تصریح کرد: ایجاد این مرکز یکی از اولویتهای شهرستان است که تاثیر مهمی در مسائل زیست محیطی و آلایندگی منابع طبیعی و کشاورزی منطقه دارد.

در این جلسه پیشنهاد شد پس از تعیین محل احداث مرکز بازیافت زباله توسط شهرداری ،محل مناسبی نیز درجوار آن برای ساماندهی مراکز خرید ضایعات درنظر گرفته شود . 

/ 0 نظر / 14 بازدید