تعداد خانوارهای روستایی بهره مند از نعمت گاز طبیعی در سطح شهرستان، از مرز 90 درص

جلسه کمیته فنی حفاری شهرستان سلطانیه به ریاست پرویز خالقی فرماندار شهرستان سلطانیه و با حضور برخی از مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان به عنوان اعضای این کمیته شهرستانی برگزار گردید.

در این جلسه خالقی به عنوان فرماندار و رئیس جلسه، برگزاری جلسه کمیته حفاری را از جمله بدوی ترین و مهمترین اقدامات در راستای عملی سازی طرح ها و پروژه های عمرانی خوانده و مصوبات این جلسه را لازم الاجرا مطرح ساخت.

خالقی با گفتن این آمار که قریب به 60 درصد از خانوارهای روستایی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند، افزود: این آمار در سطح شهرستان سلطانیه بسیار بالا و رضایت بخش بوده، بطوریکه 22 روستای پر جمعیت سطح شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند.

این مسئول اظهار داشت: درحال حاضر در 11 روستای شهرستان عملیات طرح گازرسانی به منازل روستایی درحال اجرا بوده و این دسته از روستاها نیز جزو روستاهای با جمعیت نسبتاً بالا در شهرستان محسوب می گردند و با تکیه بر این آمار اعلام نمود: با احتساب روستاهای گازرسانی شده و روستاهایی که هم اکنون عملیات گازرسانی در آنها درحال انجام می باشد، قریب به 93 درصد از خانوارهای روستایی شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

خالقی افزود: روستای سرخه دیزج نیز که به عنوان یکی از روستاهای بخش باغ حلی در جوار بزرگراه زنجان - قزوین واقع شده است، هم اکنون اقدامات مربوط به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی در این روستا نیز توسط متولیان مربوطه امر درحال پیگیری بوده و طرح اشاره شده در مرحله تعیین پیمانکار به سر می برد که با احتساب این روستا نیز به عنوان روستاهای برخوردار از گاز طبیعی، درصد روستاهای بهره مند شهرستان از نعمت گاز طبیعی به 96 درصد خواهد رسید.

فرماندار سلطانیه همچنین روستای ترکانده را تنها روستای باقیمانده از بخش مرکزی شهرستان سلطانیه خاطر نشان شد که تاکنون از نعمت گاز طبیعی بهره مند نشده است و با اظهار بر اینکه اقدامات مربوط به تحقق گازرسانی در این روستا در مرحله دوم از فاز طراحی توسط مبادی مربوطه می باشد از متولیان مربوطه استانی تأکیداً خواست تا عملیات اجرایی گازرسانی به این روستا نیز به عنوان یکی از سردسیرترین مناطق شهرستان در سریع ترین زمان ممکن آغاز گردد.

رئیس جلسه تصریح نمود: هم اکنون در سطح شهرستان، روستاهای بالای 20 خانوار که واجد شرایط بهره مندی از گاز طبیعی به لحاظ صرفه و صلاح و موجه بودن از منظر اقتصادی می باشند، از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و با تکیه بر آمار و ارقام مربوط به طرح های درحال اجرا گفت: به حول قوه الهی به مطلوب ترین نقطه ممکن در این مسیر درحال دستیابی هستیم و در این خصوص نیز از متولیان مربوطه استانی و شهرستان قدردانی نمود.

خالقی، آگاه سازی عمومی از میزان عملکرد دوایر دولتی در راستای رفع و رجوع از مسائل مردمی را جزو یکی از اهم اقدامات خوانده و گفت: اطلاع یافتن از میزان دغدغه مسئولان نسبت به بهبود وضعیت حاکم، حق مردم بوده و عموم مردم باید با تکیه بر آمارهای ارائه شده دقیق از سوی مسئولان، بدانند که سرعت توسعه و رشد منطقه در چه حدی قرار دارد.

فرماندار سلطانیه خطاب به اعضای حاضر در جلسه صراحتاً تأکید نمود: هیچ یکی از دستگاههای اجرایی نمی توانند بدون هماهنگی لازم قبلی در تعطیلی پروژه ها و طرح های متعارف و درحال انجام دخیل بوده و تسهیل و تسریع امور بایستی با رعایت حال مردم صورت پذیرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید