جذب سرمایه گذار گره گشای معضل بیکاری شهرستان است

دراین جلسه مهندس شیخی فرماندارخرم دره در سخنانی از پیگیری مشکلات شهرستان توسط  معتمدین قدردانی کرد و ازبرگزاری جلسات مختلف با آحاد اقشار مردم در طول سال جاری خبرداد .

وی با اشاره به مشکل بیکاری شهرستان  افزود: عمده ترین مشکل مطرح شده در این جلسه مربوط به بیکاری جوانان است که با دو روش  جذب سرمایه گذار خارج از استان واستفاده از سرمایه گذاران محلی قابل حل است که در مورد جذب سرمایه گذار خارج از استان هماهنگی های لازم  بادکتر خانمحمدی نماینده محترم مردم منطقه درمجلس شورای اسلامی انجام شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره  درخصوص مشکلات ترافیکی و نبود پارکینگ در شهر خرم دره نیز اظهار داشت: برای حل مشکل پارکینگ درشهرخرم دره آماده همکاری با سرمایه گذاران درایجاد پارکینگ هستیم .

مهندس شیخی در ادامه  از افتتاح اولین پروژه زیربنایی دولت در اوایل خرداد درشهرستان خبر داد وگفت: 15 اردیبهشت امسال عملیات  آسفالت ریزی راههای روستایی شهرستان آغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان خرم دره همچنین درمورد حل مشکل بازگشایی خیابان امیرکبیر ونیز ساخت ساختمان اداره ثبت اسناد بیان داشت:درخصوص بازگشایی خیابان امیر کبیر جلساتی باحضور مالک معارض انجام شد که امیدوارم این مشکل به زودی حل شود ودر ارتباط با احداث ساختمان اداره ثبت اسناد شهرستان با توجه به پیگیری های انجام گرفته ،عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

درادامه جلسه  آقای جعفری معاون فرماندار خرم دره ضمن تقدیر وتشکر از حضور معتمدین ومدیران اجرایی شهرستان،هدف ازتشکیل نشستهای هم اندیشی در شهرستان را بیان مشکلات توسط آحاداقشارمردم وارائه راهکار های لازم درجهت پیشرفت وتوسعه شهرستان خرم دره  برشمرد.

دراین جلسه هریک ازمعتمدین بابیان برخی مشکلات موجود شهرستان ازجمله بیکاری جوانان تحصیلکرده،نبودفضای مناسب برای گذراندن اوقات فراغت جوانان وخانواده ها ،عدم بازگشایی برخی از خیابانهای شهر،تعریض راههای روستایی،افزایش خودسرانه کرایه تاکسیهای درون شهری،نبود پارکینگ در نقاط مختلف شهر،مشکل کمربندی دورشهر،نبود تابلوهای راهنمایی ورانندگی واخباری درمیادین شهرو...اشاره نمودند .

در ادامه این جلسه شهردارخرم دره  با توجه به طرح سوال مرتبط تعدادی از معتمدین درعملکرد شهرداری گفت: کارهای انجام شده درشهرداری خرم دره برگرفته ازفعالیتها وپیگیریهای به عمل آمده ازسوی اعضای شورای اسلامی شهر می باشد واجرای برنامه های توسعه ای شهرخرم دره برابر تصمیمات و مصوبات شورا درنقاط مختلف شهر خرم دره به اجرا در می آید .

آقای امیرلو درادامه با اشاره به مشکلات تامین اعتبارات شهرداری برای اجرای طرح های مختلف اذعان داشت: با توجه به مشکلات انباشته شده در گذشته مردم فهیم خرم دره  تاکنون همکاری و مشارکت خوبی در این زمینه داشته اند که جای تشکر و قدردانی دارد.

شهردار خرم دره درادامه به طرح تفصیلی خرم دره نیز اشاره نمود و اظهار داشت : با توجه به اقدامات صورت گرفته ،ظرف 4ماه آینده طرح تفصیلی شهرتحویل شهرداری خواهدشد.

در ادامه جلسه سرهنگ ریاسوند فرمانده انتظامی شهرستان  با اعلام این که طی 5 سال گذشته با اقدامات موثرشاهدکاهش آمارسرقت وافزایش کشفیات به صورت پلکانی درشهرستان بودیم اظهار داشت: طی سال های گذشته آمار سرقت های مختلف انجام شده درسطح شهرستان  15 فقره بوده که در حال حاضر این آمار  به 15 فقره سرقت درهرماه کاهش یافته است.

مهندس اسداللهی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خرم دره نیز با اعلام اینکه مشکل آب در شهرستان همچنان جدی می باشد افزود:میزان خسارت وارده از سرمای اخیر به محصولا کشاورزی شهرستان از 20درصد تا 80درصد را شامل می شود.

وی همچنین اعلام نمود که پرو‍‍‍‍‍‍ژه راه بین مزارع کاه کشان تنها پروژه  دردست اقدام بین مزارع درسال جاری  استان می باشد.

مدیریت توزیع برق شهرستان خرم دره در ادامه این جلسه افزود:در سال 93 برای اجرای طرحهای مربوط به مدئریت توزیع برق در شهرستان اعتباری در حدود 1 میلیاردو ششصد و نود میلیون تومان هزینه گردیده که باتوجه به طرحهای موجود درسال جدید این اعتبار به 3 میلیاردو پانصد میلیون تومان افزایش خواهد یافت که از رشد نسبتا خوبی نسبت به سال گذشته  برخوردار خواهد شد.

دکتر کریمخانی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان  در ادامه از حضور دکتر رستمیان نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در 15 اردیبهشت درشهرستان خبرداد وافزود:برای ساخت ساختمان پزشکان متخصص درخرم دره نیازمند مساعدت مردم ومسئولین هستیم.

مهندس اکبری رئیس اداره راه وشهرسازی در این جلسه با اعلام این نکته که 80درصد کارهای مربوط به آماده سازی راه بین مزارع کاه کشان انجام شده است افزود: در شهرستان 420 کیلو متر راه همسطح داریم که نگهداری از این راهها در بعضی از مواقع کار اورژانسی می طلبد.

در این جلسه همچنین آقای داودی رئیس شورای اسلامی شهرخرم دره نیزازملاقات اعضای شورای شهر با دوازده وزیر با هماهنگی دکتر خانمحمدی جهت بررسی مشکلات شهرستان خبرداد واز معتمدین خواست تا در امر حل مشکلات شهر همچون گذشته یاریگر شهرداری و شورای شهر باشند.

آقای جلفایی نماینده اداره صنعت ،معدن وتجارت نیز در ادامه جلسه از تشکیل کمیته سه جانبه متشکل از نمایند محترم فرمانداری،اتحادیه نانوایان واداره صنعت،معدن وتجارت جهت نظارت برعملکرد نانوائیهای شهرستان خبر داد وگفت :شهروندان می توانند تخلفات واحدهای صنفی را با شماره 124 به اطلاع مسئولان برسانند.

/ 0 نظر / 19 بازدید