جلسه مشترک خریدکشمش تیزابی کشاورزان شهرستان های خرم دره و ابهردرفرمانداری خرم در

در این جلسه ابتدا مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره با تاکید بر اهمیت موضوع حمایت از کشاورزان ،وجود بستر مناسب و قابل اعتماد برای فروش محصولات کشاورزی را لازمه ترویج تولید دانست و خواستار فعالیت ادارات ذیربط در این زمینه شد.

در ادامه جلسه آقای ایمانی فرماندار شهرستان ابهر ،تخصیص اعتبار یارانه ای به خریداران کشمش تیزابی کشاورزان را یکی از راهکارهای تشویقی برای ورود بخش خصوصی به عنوان خریدار محصولات کشاورزی دانست و خواستار نقش نظارتی ادارات در این زمینه شد.

در ادامه این جلسه دکتر خانمحمدی نماینده مردم شهرستان های خرم دره ،ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمایت از کشاورزان در بحث خرید محصولات کشاورزی در دستور کار مجلس می باشد اظهار داشت: با تلاش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از کشاورزان به بخش خصوصی خریدارکشمش تیزابی یارانه اختصاص خواهد یافت.

نماینده مردم شهرستان های خرم دره ،ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر عمل به بخشنامه صادره از دفتر وزیر محترم کشاورزی ،تمدید و افزایش فرصت خرید و فروش را الزامی دانست و لزوم حفظ نقش نظارتی ادارات مربوطه را در امر خرید و فروش محصولات کشاورزان خاطر نشان کرد .

دکتر خانمحمدی در ادامه با اشاره به ناقص بودن بندهایی از بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی درباره خرید محصول کشمش تیزابی از کشاورزان گفت:با رایزنیهایی که به همراه اکثریت نماینده مجلس با دولت درباره حل مشکل خرید این محصول از کشاورزان انجام داده ایم امید وارم این مشکل به زودی مرتفع گردد.

نماینده مردم شهرستان های خرم دره ،ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد مسئولین شهرستانها باید  تلاش کنند نحوه خرید محصول کشمش تیزابی وهمچنین مکانهای مجاز وقانونی خرید این محصول که یکی از عمده ترین محصولات منطقه است را به کمک رسانه ها اطلاع رسانی نمایند.

آقای علیمردانی رئیس سازمان تعاون روستایی استان زنجان در ادامه اظهار کرد: اگر بخش خصوصی قصد خرید این محصول را از کشاورزان دارد یارانه آن به ازای هر کیلوگرم کشمش تیزابی 4000تا 7000 ریال در اختیار تعاون روستایی استان قرار گرفته و بخش خصوصی برای دریافت آن باید به این سازمان مراجعه نماید.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان زنجان با بیان اینکه یکی از علل  علت  بروز مشکل در امر خرید کشمش تیزابی  می تواند مردد بودن کشاورزان با توجه به نوسانات قیمت در بازار باشد،اظهار کرد: از 24 آذر ماه 93 دو مرکز خرید کشمش درشهرستان های خرم دره و ابهر ه فعالیت خود را برای خرید کشمش از کشاورزان آغاز خواهند کرد.

/ 0 نظر / 14 بازدید