برگزاری کمیته شهرستانی هماهنگی برنامه های هفته ایدزدرفرمانداری شهرستان خرم دره

کمیته هماهنگی برگزاری هفته اطلاع رسانی ایدزدرشهرستان خرم دره باحضورسرپرست و کارشناسان شبکه بهداشت،بخشدارمرکزی،فرماندهان سپاه ونیروی انتظامی،اعضای شورای اسلامی شهر،روسای دانشگاه وهمچنین روسا ونمایندگان ادارات درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای قاسمی بخشدار مرکزی خرم دره توضیحاتی را درخصوص مسئله مهم ایدز و اهمیت اطلاع رسانی مناسب بیان داشته و ازدستگاههای اجرایی شهرستان خواست برای اجرای هر چه بهتر برنامه های شبکه بهداشت و درمان به ویژه برنامه های هفته ایدز همکاری کنند.

در این جلسه دکتر کریمخانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره ضمن تقدیر و تشکر از حضور و اهتمام دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به مقوله مهم ایدز هدف از اجرای برنامه های هفته مذکور را اطلاع رسانی مناسب در خصوص اهمیت پیشگیری بیماری وجلب حمایت مسئولان وسازمانها و افزایش همکاری بین بخشی بیان نمود . ایشان ضمن ارائه مطالب مبسوطی در خصوص بیماری ایدز و راههای انتقال آن به ارائه آمارهایی در رابطه با این بیماری در سطح جهان و کشور پرداخت.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم دره بابیان این که نگاه به بیماری ایدز از دریچه آسیب اجتماعی از اهمیت بیشتری برخورداراست افزود: توجه به ابعاد اجتماعی ،اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی امنیتی قطعا در پیشگیری از ایدز موثر خواهد بود .

وی درادامه ضمن قدردانی ازفعالیتهای خوب دستگاهها خصوصا شورای اسلامی شهر درخصوص مسائل بهداشتی خاطر نشان کرد:کلیه مسئولین سازمانهای مرتبط بخصوص مسئولین مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش برای اجرای بهتر برنامه های پیش بینی شده همکاری جدی داشته باشند و لازم است از ظرفیت های سایر ارگانها وسازمانها جهت برگزاری هرچه بهتر برنامه های پیشگیری از ایدز استفاده شود.

در ادامه این مراسم کلیه حاضرین به ارائه نظرات خود پرداخته و راهکارهایی جهت اجرای هر چه بهتر برنامه این هفته ارائه نمودند. دانشگاه اسلامی کار هم درخواست مشارکت در تامین هزینه پوستر و پمفلت جهت توزیع طی این هفته را ارائه داشتند که مورد تقدیر حاضرین قرار گرفت.

در انتها نیز برنامه های پیش بینی شده جهت اجرا در شهرستان خرم دره قرائت گردید و مجددا از دستگاههای اجرایی در خواست همکاری در اجرای هر چه بهتر این برنامه ها گردید.

/ 0 نظر / 15 بازدید