صنایع سبز در خرم دره مستقر می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرم دره مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با بیان اینکه به برکت استقرار نظام اسلامی در کشورمان  تحولات فراوانی در عرصه بهداشت و درمان اتفاق افتاده است، افزود: در سال 93 جهش فوق العاده ای در بخش بهداشت و درمان شهرستان اتفاق افتاده است که امیدواریم در سال 94 آثار خود را نشان دهد.

فرماندار شهرستان خرم دره در ادامه  با تاکید بر ضرورت نظارت بر عرصه مواد لبنی سنتی ، اظهار داشت :با توجه به اینکه عدم  نظارت در خرید مواد لبنی سنتی امکان ابتلا به بیماری های مشترک میان انسان و حیوان مانند تب مالت را افزایش می دهد لذا باید مردم دقت نظر بیشتری در خرید اینگونه مواد داشته باشند.

مهندس شیخی با بیان اینکه جذب اعتبارات  اختصاص یافته به شهرستان همت مسولان شهرستانی را می طلبد، گفت: برای حل مشکل آب شرب روستاهای رحمت آباد و ویستان بالا و پایین اعتبارات خوبی  در نظر گرفته شده است که مسولان مرتبط باید پیگیر این اعتبارات باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستا ن خرم دره تصریح کرد :متاسفانه سبک زندگی غلط و عادات غذایی نامناسب موجب افزایش ابتلا به بیماری های خاص به ویژه سرطان شده است که باید آگاهی های لازم در این زمینه به اقشار مختلف جامعه ارائه شود.

درادامه این جلسه نیز اعضای کارگروه سلامت شهرستان به بحث و تبادل نظر درزمینه رفع مشکلات بهداشتی شهرستان پرداختندکه ازجمله مهم ترین این مشکلات طرح شده بوی تعفن کشت و صنعت و عرضه غیر بهداشتی مواد غذایی در جمعه بازار بود . 

/ 0 نظر / 15 بازدید