نشست بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش با فرماندار شهرستان خرم دره برگزار شد

دراین جلسه فرماندار شهرستان خرم دره بازنشستگان را سرمایه های جامعه دانست که می تواند تجربیات گرانبها و ارزشمندآنها در جهت پیشبرد اهداف نظام اسلامی شتاب بیشتری دهد.

مهندس شیخی هدف ازبرگزاری این نشست ها را بررسی مسایل و مشکلات فرهنگیان بازنشسته و تبادل و استفاده ازتجربیات بازنشستگان عنوان کردو گفت:به منظور استفاده از نظرات و تجربیات گرانبها و ارزشمندبازنشستگان ،برگزاری اینگونه نشست ها به صورت ماهانه درسطح شهرستان انجام خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات پیش روی سرمایه گذاران ،عنوان کرد :در راستای کاستن از موانع پیش روی  سرمایه گذاران شهرستان، مشکل برق  شهرک صنعتی با مساعدت های استاندار محترم و نماینده محترم مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی پس از 16 سال با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان مرتفع شد.

مهندس شیخی فرماندار خرم دره با اشاره به گذشت 9 ماه از فعالیت خوددر شهرستان، اظهار داشت: در آغاز فعالیت ها سعی شد نیاز های شهرستان درزمینه های مختلف شناسایی شود و این نیاز ها در سه مقطع زمانی کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت مورد بررسی و پی گیری قرار گیرد که در حال حاضر با توجه به امکانات و اعتبارات موجود نیاز ها درتحقق می باشند.

وی با بیان اینکه در سال 93 مبلغ 21 میلیارد تومان پول مصوب داشتیم که تا آذر ماه 10 میلیاردتومان آن محقق و در پروژه های مختلف شهری هزینه شده است، گفت : اعتبار شهرستان از محل تملک دارایی به صورت مصوب 4میلیارد و 800 میلیون تومان بودکه از تخصیص 100 درصدی برخوردار است.

این مقام مسئول اعتبار اختصاص داده شده به عمران شهری خرم دره را یک میلیاردو 600 میلیون تومان عنوان کرده و افزود: برای حل مشکل آب شرب روستاهای شهرستان نیز یک و نیم میلیارد تومان اعتبار و یک میلیارد تومان اعتبار نیز برای حل مشکلات آب کشاورزی شهرستان اختصاص داده شده است.

مهندس شیخی اعتبار اختصاص داده شده به دیوار سنگی ورودی شهر خرم دره را 400 میلیون تومان و اعتبار میدان ورودی زنجان به خرم دره را نیز 300 میلیون تومان عنوان کرده و گفت: مبلغ 250 میلیون تومان اعتبار نیز به ساماندهی رودخانه کبیر که بوی تعفن آن مورد آزار و اذیت شهروندان می شد اختصاص یافته است.

فرماندار خرم دره با بیان اینکه در سال 93 جهش خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفته است، خاطر نشان ساخت :به  این حوزه نیز یک میلیارو 600 میلیون تومان اعتبار به صورت زیربنایی تخصیص داده شده و یک میلیارد تومان نیز به خرید تجهیزات اختصاص یافته است  .

/ 0 نظر / 14 بازدید