فرماندار خرم دره :امکانات موجود شهرخرم دره متناسب با جمعیت این شهرنیست

جلسه بررسی مشکلات شهرستان  خرم دره با حضور دکتر خانمحمدی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی ،مهندس شیخی فرماندار ، معاون فرماندار ،بخشدار مرکزی ، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و جمعی از معتمدین در محل سالن جلسات فرمانداری خرم دره برگزار شد.

مهندس شیخی درجلسه بررسی مشکلات شهرستان  خرم دره با تاکید براینکه سیاست دولت تدبیر و امید اعتدال است ،خاطر نشان کرد: باسیاست های پیش گرفته شده توسط دولت در صحنه های بین المللی جهانیان دریافته اند که ایران در عرصه ها مختلف حرفی برای گفتن دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه با اشاره به اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت ،ایجاد امنیت وآرامش درجو عمومی کشور، افزایش امید به زندگی در جامعه ،کنترل تورم و رونق اقتصادی و همچنین توافق هسته ای با حفظ عزت ملی و کسب اعتماد جهانی را از موفقیت ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امیددانست و گفت:این دولت به یاری خداوند متعال و کمک شما مردم شریف و ملت بزرگ ایران اسلامی ،گام های توسعه ، ثبات و آرامش درجامعه را برداشته است  و امیدواریم در سایه همدلی و همزبانی دولت و ملت بتوانیم این پیشرفت ها را درشهرستان ،استان و کشور شتاب دهیم .

مهندس شیخی به توفیقات دولت در توسعه سلامت و بهداشت عمومی کشورنیزاظهار داشت :توسعه مراکز بهداشتی و درمانی به عنوان مراکز تامین کننده سلامت مردم همواره مورد تاکید بوده که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه در شهرستان صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به رفع مشکل برق شهرک صنعتی خرم دره پس از گذشت چندین سال ،تاکیدکرد:دلیل اینکه سرمایه گذاران طی چند سال گذشته تمایلی برای انجام فعالیت های اقتصادی در شهرستان نداشتند مشکل نبودبرق شهرک صنعتی خرم دره بود که با پیگیری های مستمر این هم اکنون محقق شده است امیدواریم این مهم گامی رو به جلو در جهت  جذب سرمایه گذار بوده و زمینه حضور آنها رادر شهرستان فراهم کند.

فرماندار خرم دره در ادامه با بیان اینکه شهرستان از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری دراین شهرستان استقبال و حمایت می کند، اظهار کرد: با توجه به وجود ظرفیت های مناسب در بخش های مختلف این زمینه در شهرستان خرم دره فراهم است ودر این راستا طی روزهای اخیرا سرمایه گذارانی به ویژه سرمایه گذاران خارجی برای انجام فعالیت اقتصادی و تولیدی اعلام آمادگی کردند.

فرماندارخرم دره با بیان اینکه شهرستان خرم دره یکی از قطبهای کشاورزی استان است ،خاطر نشان کرد :دولت درزمینه آبیاری نوین تسهیلات و امکانات خوبی در اختیار کشاورزان قرار می دهد که امیدواریم کشاورزان عزیز و زحمتکش شهرستان از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرندچراکه با مشارکت مردم در طرح های کشاورزی می توان زمینه ایجاد اشتغال پایدار را در این شهرستان فراهم کرد.

مهندس شیخی همچنین در خصوص توسعه عمران روستاهای شهرستان نیز بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته امسال بیش از 740 تن قیر برای 7 روستای شهرستان اختصاص یافته که هم اکنون آسفالت معابردرروستاهای قلعه حسینیه ،سوکهریز ،اردجین،الوند،فلج و رحمت آباد و شویر به اتمام رسیده و یا درحال انجام است که با بهره برداری از آنها چهره روستاهای شهرستان متحول خواهد شد.

فرماندارخرم دره درپایان ازافتتاح چند پروژه‌ عمرانی،خدماتی و بهداشتی و درمان باحضور مسئولین استان و شهرستان در هفته دولت امسال خبر داد واز دستگاه های اجرایی شهرستان خواست با توجه به اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه گزارش عملکرد دولت به مردم است در این ایام اقدامات و عملکرد خود را از طریق مطبوعات به مردم اطلاع رسانی کنند.

درادامه امیرلو شهردارخرم دره با اشاره به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته برای توسعه عمران شهری و اجرای پروژه های مختلف درسطح شهر خرم دره اظهارداشت:امسال برای انجام پروژه های عمرانی شهر خرم دره بیش از 8 میلیارد وهشصد میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که از ابتدای سال جاری  پروژه های مختلفی در سطح شهر حرم دره در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: از ابتدای امسال بیش از 8 هزار تن آسفالت برای معابر اصلی و همچنین 7 کیلو متر مربع جدول گذاری معابر درسطح شهر خرم دره صورت گرفته است .

شهردار خرم دره همچنین به برخی مشکلات از جمله طرح تفصیلی و جامع خرم دره نیز اشاره و اظهارامیدواری کردکه پس ازرفع مشکلات ، این طرح با مساعدت وحمایت های مسئولین امر محقق یابد.

در این نشست هر یک از معتمدین به بیان مسایل و مشکلات شهر خرم دره و شهرستان پرداختند و خواستار پیگیری آنها شدند

/ 0 نظر / 28 بازدید