حمایت ازتعاونی هاگره گشای معضل بیکاری است

به گزارش روابط عمومی فرماندار خرم دره: جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خرم دره با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرین امید استان زنجان ، رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای ادارات و مسئولین کاریابی ها و به ریاست منهدس شیخی فرماندار خرم دره در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد  .

 در این جلسه مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه حفظ اشتغال موجود یکی  از اولویت های اصلی  دولت است ،ابراز کرد:  برای حفظ اشتغال باید واحدهای تولیدی مورد حمایت قرار گیرند و از روند بروکراسی های اداری در این حوزه کاسته شود و همچنین مدیران نیز باید با حساسیت خاصی مشکلات این حوزه را مورد واکاوی قرار دهند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات اشتغال همت عمومی را می طلبد تصریح کرد :باید در امور مربوط به سرمایه گذاری تسهیل شود و همچنین تلاش شود تا محیطی امن برای سرمایه گذاران فراهم شود تا بتوانند با امنیت روانی کارهای خود را انجام دهند .

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با تاکید براینکه باید از طرحهای خدماتی  حمایت شود ،یادآور شد:  طرحهای خدماتی جزو طرحهایی هستند که زود بازده بوده و اثرات خود را در مدت کوتاه نشان می دهند.

فرماندار شهرستان خرم دره  با تاکید بر ضرورت سوق دادن افراد تحصیلکرده به سمت مهارت آموزی، تصریح کرد : مراکز فنی و حرفه ای باید بر اساس نیازهای بازار کار حرکت کنند تا  بتوانند به حل مشکل بیکاری جامعه کمک کنند.

 

مهندس شیخی در ادامه با اشاره به اینکه کار کردن یکی از سفارشات همیشگی دین مبین اسلام است ،تاکید کرد: فرهنگ کار باید در خانواده ها رواج یابد تا افراد تحصیل کرده که در خانواده ها وجود دارند و دارای هیچگونه مهارتی نیستند به سوی مهارت آموزی سوق پیدا کنند تا بدین طریق بتوانند جذب بازار کار شوند.

 در ادامه این جلسه نیزوفایی  مدیرعامل صندوق کارآفرین امید استان زنجان با بیان اینکه  سال گذشته 871 میلیون تومان برای 71 طرح در سطح شهرستان خرم دره تسهیلات پرداخت شده است، عنوان کرد : استان زنجان سال گذشته موفق به جذب 130 درصد اعتبارات ابلاغی  شده است که در تلاش هستیم این اعتبارات در سال جدید بیشتر جذب شود .

مدیرعامل صندوق کارآفرین امید استان زنجان با تاکید بر اینکه 70 درصد تسهیلات پرداختی صندوق منجر به اشتغال پایدار شده است، تصریح کرد :تا سه سال و هر 6 ماه یکبار طرحهای اشتغال مورد بررسی قرار می گیرند و اگر فرد وام گیرنده نسبت به ایجاد اشتغال اقدام نکرده باشد تسهیلابژرداختیبه متقاضیان از طریق واحد حقوقی صندوق عودت داده می شود .

آقای وفایی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های اصلی دولت حمایت از بخش تعاونی است ،اظهار کرد :امسال  یکی از اولویت های پرداخت تسهیلات با تعاونی ها است  و همچنین در بخش خدمات نیز تسهیلات بیشتری پرداخت خواهد شد.

در ادامه این جلسه نیز رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان  خرم دره با اشاره به اینکه جمعیت کارگری بیمه شده شهرستان حدود 6هزار نفر است ،عنوان کرد : در حال حاضر تعداد واحدهای صنعتی تولیدی و خدماتی بزرگ و متوسط فعال 46 واحد ، غیرفعال 14 واحد و در حال احداث و یا در مرحله تولید آزمایشی 4 واحد است

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان 267 نفر است ، اظهار داشت: تعداد شرکت های تعاونی ثبت شده فعال در شهرستان 201 واحد غیر فعای 82 واحد و دردست اقدام نیز 27 واحد می باشد و همچنین تعداد  2 مرکز کاریابی و مشاوره شغلی در شهرستان  در حال فعالیت هستند

آقای جعفری با اشاره به اینکه تعدادافراد به کار گمارده شده در سال 93 در مجموع 1159  نفر بود، خاطر نشان ساخت :در دو ماهه اول سال جاری نیز 146 نفر در شهرستان به کار گمارده شده اند  و لی این آمار در وضعیتی گردآوری شده است که جذب شدگان در واحدهای صنعتی ،تولیدی و خدماتی که خارج از مراکز کاریابی  و به صورت مستقیم جذب شده اند در محاسبه لحاظ نگردیده است .

 

/ 0 نظر / 16 بازدید