توجه به بخش کشاورزی نقش محوری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری همایش اقتصاد مقاومتی درشهرستان خرم دره با محوریت (طرح همگام با کشاورزی)با حضور رییس جهادکشاورزی استان زنجان، فرماندار و معاون فرماندار خرم دره و فرمانده سپاه ناحیه خرم دره با مشارکت جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی برگزار شد.

در این مراسم مهندس جمشید شیخی فرماندار شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه تلاش در راستای رفع مشکلات اقتصادی جامعه از اولویتهای دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: کنترل رشد تورم توسط این دولت آرامش را در کشور به وجود آورده است که این امر نوید بخش خروج از رکود، رونق اقتصادی، تولید و اشتغال و انبساط خاطر برای مردم ایران است.

فرماندار شهرستان خرم دره درادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درزمینه اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت :بخش کشاورزی که تامین کننده امنیت غذایی کشور است نقش موثری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می کند البته به شرط اینکه به الزامات این بخش و اصلاح ساختاری آن  نیز توجه ویژه شود.

نماینده عالی دولت درشهرستان خرم دره بابیان اینکه ایران درسطح جهان در زمینه کشاورزی حرفهای زیادی برای گفتن دارد، تاکید کرد :همه مسولان باید سعی کنند به صورت جهادی در بخش کشاورزی به ویژه محصولات استراتژیک  وارد شوند و مدیریت نیز در این زمینه باید جهادی باشد تا در آینده دجار مشکل نشویم.

در ادامه این همایش نیز دکتر جعفری رییس جهاد کشاورزی استان زنجان نیز به بیان عملکرد پرداخته و عنوان کرد: در حال حاضر در استان زنجان 2500 نفر از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی  شغل دولتی ندارند که با توجه به پتانسیل های موجود در استان می توانند برای خود دراین بخش ایجاد اشتغال نمایند.

این مسول در ادامه یادآور شد :مشکلات زیادی در بخش کشاورزی وجود دارد که با اقتصاد مقاومتی راهکارهایی برای حل این مشکلات ایجاد شده است.

رییس جهادکشاورزی استان زنجان بابیان اینکه تاپایان سال 94میزان 25هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین مجهز خواهد شد اظهار داشت : این عمل گامی موثر در صرفه جویی وبهره وری مناسب از آب می باشد که کشور را از خطر خشکسالی نجات خواهد داد.

/ 0 نظر / 16 بازدید