عقلانیت مبنای تخصیص اعتبارات سال جاری بوده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرم دره جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خرم دره با حضور نمایندگان ادارات کل دفتر برنامه ریزی و بودجه ،دفتر امورروستایی و شوراها ،دفترامورشهری و شوراها ،اداره کل مدیریت  بحران استان ،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، نوسازی مدارس ،راه و شهرسازی استان ،ورزش و جوانان استان  واعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان وبخشدار مرکزی خرم دره، به ریاست مهندس شیخی فرماندار این شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره  با بیان اینکه یکی از اساسی ترین وظیفه مدیران پیگیری اهداف و محقق ساختن نیازهای مردم و دستگاه اجرایی خود است تاکید کرد: پیگیری خواسته ها و مطالبات از سوی مدیران دستگاههای اجرایی بیانگر توانمندی آنهاست زیرا  ارزیابی از عملکرد مدیران نیز به واسطه همین پیگیرهای آنها در امور مختلف مربوط به دستگاه اجرایی خود صورت می گیرد.

فرماندار شهرستان خرم دره در ادامه خاطر نشان کرد:شهرستان خرم دره  درمقایسه با شهرستانهای دیگر حتی شهرستان زنجان که بیش از 300 روستا دارد با پیگیری های صورت گرفته بالاترین درصد قیر در استان را دریافت کرده است که این امر با پیگیری های مسولان مرتبط تحقق یافته است.

مهندس شیخی درادامه با اشاره به مهم ترین ویژگی تخصیص اعتبارات در سال جاری ،عنوان کرد: مهم ترین ویژگی تخصیص اعتبارات در سال جاری این است که این تخصیص اعتبارها با عقلانیت و به دور از هرگونه احساسی تخصیص یافته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم دره با تاکید بر اینکه مسولان استانی باید توجه ویژه به بخش دامپزشکی شهرستان داشته باشند، خاطر نشان کرد: اگر بیماری تب مالت در شهرستان آغاز شود انرژی و وقت زیادی را خواهد گرفت و موجب تحمیل هزینه های اضافی خواهد شد از این رو باید نگاه جدی به این حوزه وجود داشته باشد.

فرماندار شهرستان خرم دره گفت :هدف از تشکیل جلسات کمیته برنامه ریزی در طول سال در شهرستان ارزیابی عملکرد مدیران دستگاههای دولتی در امر جذب اعتبارات وپیگیری مسائل ومشکلات ادارات مربوطه در بحث تکمیل پروژها وطرحهای عمرانی می باشد.

درادامه این جلسه نیز مهندس محمدی کارشناس کمیته برنامه وبودجه استانداری زنجان اظهار کرد:اعتبارات اختصاص یافته به استان در سال جاری به صورت واقعی وصددرصد می باشد.

این مسول درادامه با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به خرم دره تصریح کرد:کل  اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان خرم دره از کلیه منابع 8 میلیاردو 31 میلیون تومان است که در شش ماهه نخست 48 درصد این اعتبارات به شهرستان اختصاص یافته است.

درادامه این جلسه نیزآقای قاسمی بخشدار مرکزی خرم دره با اشاره به اعتبارات روستایی شهرستان گفت  در بخش روستایی نیز برای 25 پروژه 668 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که تخصیص 100 درصدی داشته است.

در پایان جلسه نیز هر یک از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان گزارشی از میزان اعتبارات جذب شده وهمچنین درصد پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی دستگاه مربوطه ارائه نمودند.

/ 0 نظر / 17 بازدید