جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرّم دره برگزار شد

درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرّم دره برنامه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی با رویکرد تحقق شعار سال  با مشارکت اعضای جلسه پیشنهاد گردید و در مورد مسائل جاری و مشکلات موجود در حوزه کتابخانه ها شهرستان بحث و گفتگو شد.

در این جلسه مهندس شیخی فرماندار شهرستان خرم دره  با بیان اینکه رشد جامعه در سایه تفکر و اندیشه حاصل می شود گفت: این مهم در نتیجه مطالعه عمیق می تواند نتیجه خوبی داشته باشد  ودر کشورهای توسعه یافته  با وجود تکنولوژی های مدرن همواره نوشتن و کتاب جایگاه ارزشمند خود را دارد اما در کشور ما تحوّل در این حوزه زمانی اتفاق خواهد افتاد که عادت به مطالعه نمود داشته باشد.

فرماندار شهرستان خرم دره علت عدم عادت به مطالعه مردم را ناشی از افزایش کمی دانشگاه ها و عدم توجه به کیفیت در این حوزه بیان کرد.

مهندس شیخی با اشاره به کتاب"استاد عشق " (زندگینامه دکتر حسابی ) که توسط یکی از اعضای انجمن در جلسه معرفی شد گفت : مطالعه در زندگی بزرگان می تواند الگوی مناسبی باشد برای  پدر و مادری که تصمیم دارد فرزندی خود ساخته داشته باشد مفید است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرّم دره در ادامه مشارکت خیّرین در اجرای طرح ها و پیگیری مستمر  مصوبات جلسات را اصل مهم در تحقق  برنامه ها در این حوزه عنوان کرد.

 در ادامه جلسه آقای صادقی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز با اشاره به آمارهای موجود در حوزه کتابخانه های عمومی ، از همدلی و همزبانی بین مردم و دولت در شهرستان ابراز خرسندی نمود و از همراهی و همکاری  فرماندار محترم شهرستان خرم دره به عنوان چهره فرهنگی تقدیرتشکرکردوگفت:نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برنامه ریزی مناسب درحوزه کتاب و کتاب خوانی به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص توجه دارد واجرای برنامه نشست کتابخوان در راستای تحقق همین تفکر است .

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان به پروژه های در حال اجرای اداره کل در شهرستان خرم دره اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای طرح ها و برنامه های عمرانی و فرهنگی کتابخانه های عمومی با مشارکت و همراهی خیّرین میسر خواهد بود .

وی در ادامه به اجرای منظم قانون نیم درصد اشاره نمود و از شهرداری به جهت پرداخت به موقع و منظم سهم نیم درصد کتابخانه ها قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه خانم صباغی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز ضمن معرفی اجمالی  کتابخانه ها در قالب آمار توصیفی،به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های حوزه کتابخانه ها پرداخت و گفت:برنامه نشست کتابخوان در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با هدف تحقق شعار سال باحضور حداقل یک مدیر در هر برنامه و معرفی چندین کتاب در کلیه کتابخانه های عمومی و در هر جلسه انجمن با معرفی یک کتاب هر بار توسط یک عضو برگزار می گردد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره در ادامه جلسه  ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اعضای انجمن به ویژه شهرداری در حمایت از کتابخانه های عمومی از نصب تابلوهای راهنمای شهری برای کتابخانه های عمومی ،ایجاد کتابخانه در روستای اردجین در مدرسه بلا استفاده روستا با همکاری اداره آموزش و پرورش ،آغاز فعالیت انجمن خیّرین کتابخانه ساز شهرستان ،ایجاد دو مورد پیک مهر در دو درمانگاه تأمین اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان ،رایزنی جهت تأمین اعتباربه منظور استفاده از انرژی خورشیدی در تأمین برق کتابخانه های افق و کوثرخرم دره ،پیگیری تحقق اهدای زمین جهت کتابخانه مرکزی توسط خیّرکتابخانه ساز ،احداث کتابخانه عمومی شهید مدرس خرم دره با کمک 50 درصدی دولت و 50 درصدمشارکت خیّرین  و انجام تعمیرات لازم کتابخانه ها ی سطح شهرستان خبر داد.

/ 0 نظر / 17 بازدید