حمایت از واحدهای تولیدی از اولویت های اساسی شهرستان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :نشست اصناف و بازاریان شهرستان خرم دره با مهندس شیخی فرماندار و دکتر خانمحمدی نماینده مردم شهرستانهای خرم دره ،ابهر و سلطانیه در فرمانداری خرم دره برگزار شد.

فرماندار خرم دره در این جلسه با بیان اینکه تاکنون جلسات متعددی با اقشار مختلف شهرستان برگزار شده است ،گفت: این جلسات با هدف استفاده از نظرات آنان برای پیشرفت و توسعه شهرستان برگزار می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سال 93 سال خوبی برای شهرستان بود، ابراز کرد: با پیگیری های انجام گرفته تاکنون 40 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان تزریق شده است که 20 میلیارد تومان از آن متعلق به بخش خصوصی و 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی بوده است.

نماینده عالی دولت درشهرستان خرم دره با اشاره به ساخت 6 پل درحال اجرای شهرستان ابراز امیدواری کرد :این پروژه ها تاشهریور ماه سال 94 به بهره برداری برسدومردم شاهد نمود اقدامات انجام شده  توسط دولت درشهرستان باشند.

فرماندار خرم دره با بیان اینکه برای حل مشکلات تغییر کاربری زمینهای شهرستان با استان مکاتباتی را انجام داده ایم و استاندار محترم زنجان نیز دستوربه تشکیل تیم کارشناسی جهت ارزیابی زمینهای شهرستان داده است که به زودی وارد شهرستان خواهند شد،افزود: با ایجاد شرکت پتروشیمی در خرم دره علاوه بر اشتغالزایی برای 3 هزار نفر مشکل پساب وفاضلاب شهرهای ابهر ،خرم دره،هیدج وصائین قلعه نیز برطرف خواهد شد چون آب مورد نیاز این شرکت را تامین خواهند نمود.

وی در ادامه بااشاره به این که 6/4درصد از صنایع استان در خرم دره دایر است ،تصریح کرد:حمایت از کلیه واحدهای تولیدی در شهرستان جزءوظایف اصلی ما است.

درادامه این جلسه نیز دکترخانمحمدی نماینده مردم خرم دره ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه چار چوب اقتصادی کشور نیاز به ترمیم دارد عنوان کرد: برای حل مشکلات کشور به ویژه در عرصه اقتصادی باید مانند دوران دفاع مقدس همت جهادی وجود داشته باشد.

وی در ادامه در خصوص نقش اصناف فعال در اقتصاد کشورنیز اظهار کرد: بازاریان و جامعه صنفی با درصد بالای اشتغال در صنف های مختلف تولیدی ،توزیعی و خدماتی موجب رونق چرخه اقتصادی کشور و ارائه کالا و خدمات به اقشار جامعه هستند.

نماینده مردم خرم دره ،ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به این نکته که بودجه خوبی در اختیار وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی قرار داده شده است از سفر نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس درآینده نزدیک به منطقه خبرداد وافزود:پیگیرحل مسائل ومشکلات شهرستان در کلیه بخشها هستم ولی متاسفانه مشکل کمبود اعتبار در کشور مانع اجرای بعضی از طرحها می شود.

دکترخانمحمدی با تاکید بر ضرورت ایجاد اشتغال در شهرستان عنوان کرد با تلاشهای صورت گرفته خوشبختانه بیشترین میزان حفظ اشتغال در منطقه صورت گرفته است.

درابتدای نشست اصناف و بازاریان خرم دره آقای عزیزی رئیس اتاق اصناف این شهرستان ضمن خیر مقدم گویی،از معرفی نماینده اتاق اصناف شهرستان دراتاق اصناف کشور خبردادو گفت: شهرستان خرم دره دارای  15 اتحادیه است که در حوزه های مختلف صنفی فعالیت می کنند.

رئیس اتاق اصناف خرم دره درادامه خواستار حل مشکلات احداث ساختمان اتاق اصناف شهرستان شد.

شایان ذکر است در این جلسه هریک از اصناف و بازاریان به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند .

/ 0 نظر / 18 بازدید