سومین جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرم دره با حضور اعضاء

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم دره :جلسه حمایت از طرح های مشارکتی مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی شهرستان خرم دره با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان ،معاون مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید استان و شهرستان ،دبیر اتاق تعاون استان ،بخشدار مرکزی و روسای ادارات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ،اداره صنعت ،معدن و تجارت ،دامپزشکی ونماینده میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری به ریاست مهندس شیخی فرماندار خرم دره در محل فرمانداری برگزار شد.

مهندس شیخی اجرای طرحهای مشارکتی گردشگری ، صنایع دستی وکشاورزی توسط مردم و وهمچنین راه اندازی واحدهای تولیدی در روستاهای شهرستان خرم دره را قابل اجرا دانست و تاکیدکرد:مشارکت عمومی مردم در اجرای اینگونه طرح ها علاوه برحرکت به سمت تولیدو فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار وجلوگیری از مهاجرت به شهرها زمینه پیشرفت و توسعه روستاها نیز فراهم می شود.

فرماندارخرم دره همچنین برتلاش ادارات را در برطرف کردن مشکلات در مسیر اجرایی شدن این طرح ها تاکید کردوافزود: باید با اطلاع رسانی دقیق و مشاوره اقتصادی از صاحب نظران و کارشناسان زمینه آگاهی مردم را با مزایای این طرح آشنا کرد.

در ادامه آقای محمودی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان نیز در این جلسه هدف از اجرای این طرح را افزایش مشارکت مردم مشارکت مردم ،هدایت نقدینگی به سمت تولید پایدار و فعالیت اقتصادی ،کاهش نرخ تورم ،اشتغالزایی و جلو گیری از مهاجرت از شهرها عنوان کرد .

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان در ادامه سقف طراحی شده برای اجرای طرح های تولیدی در روستاها را 200 نفر به صورت مشارکت عمومی اعلام کرد که 20 درصد اجرای طرح تولیدی را به عنوان آورده تأمین نمایند ،دولت نیز در مقابل 80 درصد مابقی را با ارائه تسهیلات 3 درصد در اختیار آنان قرار می دهد.

آقای محمودی تصریح کرد : در این طرح وام با کارمزد3 درصد به افرادی ارائه می شود که با هم مشارکت داشته باشند و نحوه بازپرداخت وام نیز به این صورت است که پس از سال تنفس ،دو سال به صورت دوره مشارکت انجام می شود و در یک دوره 5 ساله باز پرداخت آن انجام می شود.

 

آقای قاسمی بخشدار مرکزی خرم دره نیز در این جلسه  گفت: اجرای این طرح بصورت مشاکتی و تعاونی باید تشکیل  شود که تسهیلات اعطا شده با سود 3 درصد و با 2 سال  تنفس و باز پرداخت 5 ساله می باشد.

بخشدار مرکزی خرم دره ادامه داد: در صورتی که طرح های قابل اجرا توسط افراد و به صورت غیر تعاونی باشد تسهیلات با سود 10 درصد می باشدکه این طرح ها بعداز بررسی و تایید در کمیته شهرستان به استانداری ارجاع می می شود.

درادامه آقای وفایی معاون صندوق کارآفرینی امید استان نیز گفت:بایددر اجرای این طرح به پتانسیل های موجود در شهرستان توجه نمود و طرح توجیهی باید بر اساس شرایط خاص شهرستان و روستا انجام شود.

آقای بیات دبیراتاق تعاون استان زنجان نیز پس ازاستماع سخنان حاضرین،خواستار شناسایی ظرفیت ها ی موجود و ارائه طرح هایی دربخش های گردشگری و کشاورزی و صنعت برای اجرایی شدن طرح در شهرستان شد.

درادامه هریک ازاعضای با توجه به دستور کارجلسه مطالبی بیان نمودند.

/ 0 نظر / 15 بازدید