اجرای 10 عنوان پروژه روستایی بااعتبار1میلیاردو 700 میلیون تومان در خرم دره

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استاداری زنجان درادامه به مهمترین پروژه های اجرایی در روستاهای خرم دره اشاره کرد و گفت:بهسازی ،آسفالت ریزی راه های روستایی ،احداث پل ارتباطی و احداث پارک می باشد که امیدواریم با اتمام و بهره برداری از آنها چهره روستاهای شهرستان متحول شده ومردم بتوانند ازخدمات دولت تدبیر و امید بهره مند شوند.

مهندس محمودی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان درادامه اجرای پروژه های مختلف در سطح روستاهای شهرستان خرم دره درسال 93 را چشمگیر دانست واظهار داشت:در این راستا برای 7 روستای شهرستان 741 تن قیر اختصاص یافته است .

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استاداری زنجان در ادامه به بحث بودجه ریزی در دهیاری ها اشاره وتاکید کرد در همین راستا 40 درصد به طرح های جاری و 60 درصد از این بودجه به پروژه های عمرانی تعلق گیرد و توجه به این نکته که بایستی در پایان هر سال حساب دهیاری صفر گردد تا در سال جدید درآمدها و هزینه های جدید تعریف و برابر با نیازهای روستا پیش بینی های لازم و برنامه ریزی درست توسط دهیاری ها صورت گیرد .

وی مشکل دهیاری ها را پایین بودن حساب های دهیاری بیان نمود و یکی از موانع موجود در سر راه پروژه های عمرانی را توانایی ها و نظارت برکار پیمانکاران دانسته و به تفاهم نامه ای که با بنیاد مسکن منعقد شده اشاره کرد وکه در آن تهیه ،نظارت و اجرا را به بنیاد مسکن بسپارند واز دهیاران خواستند توانایی های خود را در نگارش بودجه بالا برده و بر اساس توانمندی ها و نیاز های روستا بودجه ریزی انجام دهند.

مهندس محمودی در ادامه جزئیات بودجه مصوب شده رااز دهیاران خواستار شدند که دهیاران به بیان بودجه پرداختند و ایرادات و نواقص مورد بررسی قرار گرفت که مهندس محمودی با بیان نکاتی در زمینه بودجه ریزی اشاره نمودند.

در پایان جلسه مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان مقدار تن قیر ارائه شده به خرم دره را بیشتر از شهرستان های دیگر عنوان کرد و تاکید نمود که مقدار قیر دریافتی توسط دهیاران باید در بودجه امسال مد نظر قرار گیرد.

مهندس محمودی جلسه بعدی و حضور در شهرستان را بازدید از پروژه های عمرانی سال 94 دهیاری های بخش مرکزی خرم دره  اعلام کرد.

در ادامه آقای قاسمی بخشدار مرکزی خرم دره ضمن خیرمقدم گویی وارائه گزارشی از عملکرد و اقدات انجام شده در سطح روستاهای شهرستان با اشاره به نامگذاری سال به نام دولت وملت،همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری اظهارداشت: همه ساله این نامگذاری ها آثار و برکات بسیار ارزشمندی برای ایران اسلامی به همراه دارد وهمه مسئولان و مردم باید با همدلی و همزبانی برای تحقق عنوان سال تلاش کنیم .

وی نقش دهیاران دربرنامه ریزی ها ی توسعه ای روستاها را بسیار مهم دانست و تاکیدکرد:دهیاران باید در امور روستا از مشارکت مردم بهره مند شوند و با شناسایی و آگاهی کامل از مسائل و مشکلات روستای خود در جهت حل آنها تلاش نمایند.

بخشدار مرکزی خرم دره با اشاره به جمعیت ساکن درروستاهای شهرستان گفت:ازجمعیت 12هزارو ششصد نفری روستاهای شهرستان 12 هزار نفر در 9 روستای دارای دهیاری ساکن هستند که مردم این روستاها از خدمات دهیاری ها بهره مند می باشند .

آقای قاسمی درادامه آسفالت ریزی جاده های روستایی عبوری ازداخل روستاهارا از مهمترین برنامه های سال 94 دهیاری ها بر شمردو بیان داشت: پیش بینی می شود که خودیاری 2 میلیارد ریالی برای این منظور از طرف اهالی تحقق یابد .

بخشدار مرکزی خرم دره همچنین احداث پارک و ایجاد فضای سبز،احداث پل ،ساماندهی جمع آوری دفع پسماند ،جدول گذاری معابر و ... را از دیگر برنامه های دهیاران درسال جدید عنوان کردکه در سطح روستاهای شهرستان اجرایی و عملیاتی خواهند شد .

در این جلسه دهیاران بخش مرکزی خرم دره به ارائه گزارش عملکرد از اقدامات دهیاری ها در جهت حل مشکلات مردم و نیز برنامه ریزی توسعه و آبادانی بیشتر درروستاهای خود پرداختند.

 
 
/ 0 نظر / 16 بازدید