دانش آموزان سرمایه های ملی کشور هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرم دره:هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خرم دره باحضور اعضا و به ریاست مهندس شیخی فرماندار خرم دره درمحل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تشکیل شد.

 مهندس جمشید شیخی فرماندارشهرستان خرم دره دراین جلسه باتاکیدبراینکه مدیران دستگاههای اجرایی باید ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان را شناسایی نمایند، تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز باید از ظرفیت های بالقوه شهرستان برای توسعه اهداف آموزشی مدنظر خود  استفاد کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خرم دره با بیان اینکه تعامل بین مدرسه و خانواده نقش محوری در پیشرفت همه جانبه دانش آموزان دارد، اظهار کرد: از اولیا دانش آموزان انتظار داریم تا در مباحث تعلیم و تربیت دانش آموزان مشارکت داشته باشند و در جهت تقویت دانش آموزان به مدارس کمک کنند زیرا رفتار پدر و مادر بر اخلاق کودک تاثیر می گذارد بنابراین والدین باید در محیط خانه به گونه ای رفتار کنند که فرزندان از آنها الگو برداری درستی داشته باشند.

فرماندارخرم دره ضمن قابل قبول دانستن سیستم گرمایشی مدارس شهرستان دررابطه با سامانادهی موسسات غیردولتی ازآموزش وپرورش خواست یک ضابطه برای ساماندهی این موسسات مشخص نماید تا در آینده از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه رییس شبکه بهداشت ازشیوع بیماری پدیکلوز یا همان شپش در بین دانش آموزان خبرداد و تاکید کرد: اولیای دانش دانش آموزان باید به مسائل بهداشتی آنان توجه ویژه داشته باشند.

دکترکریمخانی با بیان اینکه با بیان اینکه به گفته کارشناسان این بیماری بیشتر در مدارس دخترانه مشاهده شده است، تاکید کرد: آمار ابتلا به این بیماری نسبت به سال گذشته 11 برابر افزایش دارد.

درادامه این جلسه نیز آقای باباخانی  رییس آموزش و پرورش شهرستان خرم دره گفت:به علت نبود اعتباردردو مدرسه روستاهای باغدره وپلاس لوله کشی انجام نشده است این درحالیست که تمامی  مدارس شهرستان مجهز به سیستم گرمایش غیر نفتی می باشد.

/ 0 نظر / 17 بازدید